Przejdź do treści

Ubezpieczenie inwestycyjne „Mistrzowska Inwestycja” w ofercie Alior Banku

Od 29 czerwca do 22 lipca 2011 r. w ofercie Alior Banku dostępne będzie przygotowane przez ING Życie ubezpieczenie-inwestycyjne pod nazwą „Mistrzowska Inwestycja”. Tym razem klienci Alior Banku mają możliwość zainwestować w spółki będące głównymi sponsorami Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Produkt charakteryzuje się krótkim okresem inwestycji (półtora roku) oraz wysoką sumą ubezpieczenia właśnie w okresie trwania mistrzostw. Inwestycja posiada 100% gwarancję kapitału w dacie zapadalności i jest wolna od ryzyka kursowego.

Jak skonstruowana jest inwestycja?

„Mistrzowska Inwestycja” to półtoraroczne ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, dające 100% gwarancję zwrotu kapitału w dacie zapadalności. Zysk zostanie wypłacony w wysokości 11-14% w skali inwestycji pod warunkiem, że w dacie zakończenia inwestycji cena akcji każdego sponsora mistrzostw tj: Carlsberg AS-B, Adidas AG, Coca-Cola Co, Mc Donald’s Corp będzie powyżej wartości początkowej. Ostateczna wartość kuponu zostanie ustalona w Dniu Emisji. Dodatkowo inwestorzy otrzymują 18-miesięczną ochronę ubezpieczeniową na życie, specjalne ubezpieczenie (obowiązujące w trakcie trwania Mistrzostw Europy w piłce nożnej) oraz korzyści prawno-podatkowe (m.in. wyłączenie świadczeń ubezpieczeniowych z postępowania spadkowego).

Inwestycja dostępna jest dla klientów Alior Banku do 22 lipca 2011 roku. Minimalna wartość zapisu to 3.000 PLN, a opłata początkowa wynosi max 1,0%. Ubezpieczeniem grupowym objęte mogą być osoby w wieku od 18 do 70 lat.

„Mistrzowska Inwestycja” oferowana jest w połączeniu z atrakcyjnie oprocentowanymi lokatami: 9,5% z kapitalizacją dzienną na dwa miesiące lub 6% na siedem miesięcy.