Przejdź do treści

STS wchodzi do sieci

W związku z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, która umożliwia polskim firmom bukmacherskim prowadzenie zakładów wzajemnych w Internecie, lider tego rynku, Star-Typ Sport (STS), podjął decyzję o złożeniu wniosku do Ministerstwa Finansów w celu uzyskania koncesji.

Pozwoli to na rozszerzenie oferty, a także zwiększenie liczby klientów, którzy do tej pory korzystali z propozycji podmiotów nielegalnie działających w Internecie. Spółka szacuje, że to rozwiązanie pozwoli jej na osiągnięcie wzrostu obrotów o 25% w roku 2012.

Firma STS podjęła decyzję o złożeniu do Ministerstwa Finansów wniosku o udzielenie koncesji na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Internecie. Zgodnie z zapisami ustawy, Ministerstwo ma sześć miesięcy na rozpatrzenie takiej aplikacji, aczkolwiek przedstawiciele Star-Typ Sport wierzą, że wiążącą odpowiedź uzyskają z końcem października lub początkiem listopada. Do tego czasu powstanie internetowa platforma do zawierania zakładów, aby w momencie uzyskania zezwolenia, nowe rozwiązanie było dostępne dla Klientów STS.

Jako część Stanleybet, jednej z największych firm bukmacherskich w Europie, będziemy w stanie zaproponować największą w Polsce ofertę zakładów. Planujemy kilkaset zakładów live dziennie, aby Klienci mogli znaleźć dla siebie interesujące wydarzenia – mówi Mateusz Juroszek, członek zarządu Star-Typ Sport. Nie będziemy jednak wyróżniać żadnej z grup Klientów. Zarówno Klienci punktów stacjonarnych, jak i ci, którzy będą dokonywali zakładów poprzez platformę internetową, będą mieli do wyboru taką samą ofertę – kończy Juroszek.

Firma Star-Typ Sport szacuje, że dzięki nowemu rozwiązaniu, jakim jest umożliwienie dokonywania zakładów za pomocą platformy internetowej, do końca roku pozyska ok. 100 tysięcy nowych klientów. Zarząd spółki sądzi też, że dzięki temu jej obroty wzrosną o ok. 25% w roku 2012.