Przejdź do treści

Radio od kuchni na blog.lemonfirma.pl

Jak wygląda praca dziennikarza radiowego? Czego radiowiec potrzebuje do przygotowania dobrych dźwięków? Co zainteresuje słuchaczy? Na te i wiele innych pytań dotyczących pracy dziennikarzy radiowych odpowiedź w kolejnym odcinku poradnika dla PR-owców i rzeczników prasowych na Blogu Lemon Firmy www.blog.lemonfirma.pl.

W trzeciej części poradnika na temat codzienności radiowej i tego, jak dobrze przygotować materiał, aby miał on szansę zainteresowania dziennikarza radiowego wypowiadają się Krzysztof Michalski – dziennikarz I Programu Polskiego Radia oraz Michał Olszański – dziennikarz pracujący w radiowej Trójce.

Blog prowadzi Tomasz Słodki, właściciel Lemon Firmy, który ma kilkuletnie doświadczenie w pracy dziennikarza w radiu i telewizji. – Przez prawie 10 lat pracy zrozumiałem, że PR-owiec i dziennikarz mają problem w komunikacji. O ile PR-owiec chce dotrzeć z informacją, to już dziennikarz niekoniecznie chce publikować to, co PR-owiec przygotuje. A wystarczy przygotować to tak, aby dziennikarza zainteresowało, dlatego pokazujemy pracę radiowca od kuchni, aby łatwiej było zrozumieć jego potrzeby – tłumaczy Tomasz Słodki.

– Dziennikarz wcześniej, czy później i tak dotrze do informacji, ale w naszej pracy liczy się czas i news, dotarcie do słuchacza z konkretną informacją. Dlatego w interesie biura prasowego jest taka praca, aby dziennikarz dostał jak najszybciej informację, na którą czeka, która jest mu potrzebna – na temat swojej pracy mówi Michał Olszański, dziennikarz Polskiego Radia.

To już trzeci odcinek z serii Lemonowego Poradnika. Wcześniej Lemon Firma proponowała na blogu kompendium wiedzy na temat organizacji konferencji prasowych oraz uroczystych gali. Wszystko także z punktu widzenia dziennikarza radiowego i telewizyjnego – jak przygotować takie eventy, aby miały one szanse na dobrą realizacje na antenie radia czy telewizji.

Lemonowy Poradnik „Radio od kuchni” dostępny jest pod adresem: http://blog.lemonfirma.pl/2011/06/29/lemonowy-poradnik-odc-3-radio-od-kuchni/