Przejdź do treści

Kino w ipla na TV

Lider rynku RTV, Samsung Electronics Polska, na podstawie efektów sprzedażowych pierwszego roku współpracy, zacieśnił swoją kooperację z ipla – największą telewizją internetową w Polsce. Jako pierwszy producent telewizorów wprowadził nowość – widget ipla z pakietem hitów filmowych.

Aplikacja ipla rozbudowana o kanał iplaFILM stała się częścią multimedialnej platformy Samsung Smart TV dostępnej w telewizorach z linii 2011. Dzięki spełnieniu przez firmę Samsung standardów zabezpieczeń wymaganych przez wytwórnie filmowe użytkownicy Smart TV jako pierwsi w Polsce mają dostęp do pełnometrażowych filmów oferowanych w wysokiej jakości przez aplikację ipla. W momencie startu usługi w ofercie iplaFILM na telewizorach Samsung jest już ponad 700 tytułów, a liczba udostępnianych produkcji stale się powiększa.

Samsung to dla nas strategiczny partner. Wśród wszystkich użytkowników ipla na telewizorach z funkcjami internetowymi to właśnie Samsung wiedzie prym, a jego klienci generują 38,7% ruchu w tej kategorii produktów. Udział ten rośnie o kilka punktów procentowych z miesiąca na miesiąc. – powiedział Albert Szybiński, Dyrektor Rozwoju Produktu Redefine. – Jest to segment rynku o rosnącym znaczeniu dla nas, a poziom naszej penetracji w nim wynosi ponad 95%. – dodaje.

Współpraca firmy Samsung z telewizją internetową ipla rozpoczęta we wrześniu 2010 roku w znaczący sposób przyczynia się do uatrakcyjnienia naszej oferty polskojęzycznych aplikacji. Cieszymy się, że dziesiątki tysięcy użytkowników Samsung Smart TV uzyska dostęp do atrakcyjnych nowości filmowych – powiedział Marcin Bołbot, dyrektor marketingu i sprzedaży CE w Samsung Electonics Polska.

Tytuły oferowane w kanale iplaFILM są płatne. Dostęp do wybranego materiału jest aktywowany na okres 24 godzin od wpisania specjalnego kodu. Większość filmów oferowanych jest w cenie od 5 zł. Płatność za kod można zrealizować poprzez SMS, przelewem lub kartą kredytową. Filmy prezentowane są w określonej kategorii tematycznej, np. filmy akcji, komedie, dramaty. Niezdecydowani mogą skorzystać z poleceń redakcji ipla lub wybrać spośród najpopularniejszych – TOP 10. Widzowie mają także dostęp do specjalnego pakietu STOfilm, który umożliwia dzięki jednorazowej aktywacji dostępem do pakietu stu filmów aktywnych przez miesiąc.