Przejdź do treści

TRO MEDIA sprzedaje z dużym zyskiem

TRO MEDIA sprzedała 70% spółki Techkomp zarabiając na transakcji 336 tys. zł. Jeszcze w tym roku wchodząca w skład grupy kapitałowej TRO MEDIA spółka Domenomania.pl zamierza przeprowadzić pierwsze przejęcia firm z branży.

– Techkomp jest naszym kolejnym sukcesem inwestycyjnym. Przejętą za 4 zł kilka miesięcy temu firmę, po przeprowadzeniu rozbudowy istniejących w niej projektów, sprzedaliśmy za  480 tys. zł, z czego 336 tys. zł trafiło do TRO MEDIA,  a reszta do pozostałych udziałowców spółki- podkreśla Marcin Misztal, prezes TRO MEDIA SA. 100% akcji Techkompu trafiło do partnera branżowego. Zgodnie z umową, TRO MEDIA nadal będzie zarządzała wszystkimi powierzchniami reklamowymi w aktywach znajdujących się w spółce Techkomp na zasadach wyłączności, uzyskując z tego tytułu przychody operacyjne.

– Cieszymy się, że na swojej biznesowej drodze spotkaliśmy TRO MEDIA  i zdecydowaliśmy się na współpracę. Internet nie jest łatwą branżą, jednak zespół TRO MEDIA  radzi sobie w niej wyjątkowo dobrze. Dzięki tej współpracy udało nam się trafić pod skrzydła partnera branżowego, który pozwoli firmie na dynamiczny rozwój zapewniając jej wsparcie merytoryczne i technologiczne – mówi Cezary Groll, członek zarządu Techkomp.

Kolejną spółką ze stajni TRO MEDIA jest notowana na NewConnect- Domenomania.pl. w której TRO MEDIA posiada 65% udziałów. – Prowadzimy rozmowy dotyczące przejęć kilku podmiotów działających na rynku hostingowym i rejestracji domen. Pierwsze akwizycje pojawią się  jeszcze w tym roku- zapowiada Marcin Misztal. Domenomania.pl jest rentownym podmiotem, który z miesiąca na miesiąc polepsza wyniki finansowe.  W ostatnich tygodniach spółka pozyskała kilka kontraktów, które zagwarantują jej niemal 1 mln zł dodatkowych przychodów w roku 2011. Po restrukturyzacji spółki z jej zarządu ustąpi  Marcin Misztal, przekazując  zarządzanie projektem swoim współpracownikom.

źródło/autor: Everest Consulting