Przejdź do treści

Intrall RUS podpisał list intencyjny z dostawcami

28 czerwca br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się uroczyste podpisanie listów intencyjnych pomiędzy rządem kraju stawropolskiego oraz przedstawicielami polskich firm, z którymi Intrall RUS zamierza współpracować w ramach projektu uruchomienia fabryki samochodów dostawczych i półciężarowych w Stawropolu (Rosja).

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele polskiego rządu, Ambasady Rosji oraz Rzecznik Izby Handlowej Fedenracji Rosyjskiej.

Firmy, z którymi podpisano listy intencyjne to dostawcy, którymi Intrall współpracował działając w Lublinie (Intrall Polska). Mając pozytywne doświadczenia i zaufanie do polskich partnerów, wyszedł z propozycją, aby współpracę tę wznowić w ramach nowego projektu w Rosji. Dzięki temu polscy kooperanci uzyskają szansę na długoterminowe zamówienia. W sumie podpisano listy z sześcioma podmiotami, tj: ANDORIA, GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o., INTAP, MECHANIX, PW STANISŁAW SKÓRA oraz STOMIL SANOK.

Bardzo się cieszę, że doszło do podpisania listów intencyjnych z naszymi polskimi partnerami i że stało się to w obecności najwyższych przedstawicieli władz kraju stawropolskiego. Jest to dowodem na to, że inwestycja Intrall jest bardzo ważna dla rozwoju tego regionu i ma pełne wsparcie ze strony władz. Jestem przekonani, że nasza współpraca z polskimi partnerami, która została symbolicznie zapoczątkowana podczas tej uroczystości, będzie nie tylko korzystna dla obu stron, ale stanie się pozytywnym przykładem partnerskiej i udanej współpracy polskiego i rosyjskiego biznesu. Życzylibyśmy sobie bowiem wszyscy, aby stosunki gospodarcze pomiędzy naszymi krajami były bardziej aktywne i w pełni wykorzystywały potencjał, jaki tkwi w naszych gospodarkach. Leży to w naszym wspólnym interesie, aby tę współpracę rozwijać, szczególnie, jeśli chodzi o polskie i rosyjskie firmy z sektora MŚP – powiedział Anatolij Lejrich – przewodniczący Rady Dyrektorów Intrall RUS.

Podczas wydarzenia miała także miejsce prezentacja gospodarczego i inwestycyjnego potencjału kraju Stawropolskiego, którą przeprowadził Minister Rozwoju Gospodarczego tego regionu Jurij Jagudajew. W chwili obecnej region ten przechodzi szybkie przeobrażenia gospodarcze. Centralne władze Rosji chcą, aby stał się on silnym ośrodkiem przemysłu, w tym przemysłu motoryzacyjnego. Inwestycja Intrall otrzymała bardzo silne wsparcie ze strony władz rosyjskich, a 70% całej wartości inwestycji zostanie sfinansowane przez kredyty z gwarancją rządową.

Podpisanie listu i prezentacja były jednym z punktów wizyty przedstawicieli rządu kraju Stawropolskiego w Polsce, która odbywa się w dniach 27 – 28 czerwca br., na zaproszenie Wicepremiera – Waldemara Pawlaka.