CTPartners – współorganizatorem pierwszego w Polsce Best Practice Showcase 2011

CTPartners SA – lider polskiego rynku szkoleń i doradztwa w zakresie zarządzania IT, oraz spółka z Grupy Kapitałowej Infovide-Matrix, informuje, że jako Akredytowana Organizacja Szkoleniowa (ATO) współorganizowała pierwszą w Polsce konferencję Best Practice Showcase Polska 2011.

10 czerwca 2011 r. w Warszawie odbyła się, organizowana przez APMG International we współpracy z polskimi firmami posiadającymi tytuły ATO (Accredited Training Organization) oraz ACO (Accredited Consulting Organizations), konferencja Best Practice Showcase Polska. To światowej rangi wydarzenie, które po raz pierwszy odbyło się w Polsce, ma już swą długą historię w takich krajach jak Wielka Brytania, Australia, Indie i Chiny.

Zakończona sukcesem konferencja była ważnym wydarzeniem zarówno dla jej organizatorów jak i uczestników. Ci ostatni zyskali świetną okazję do wymiany opinii, nawiązania kontaktów i dyskusji z wiodącymi wizjonerami w dziedzinie zarządzania, jak również do zapoznania się z rodziną produktów OGC oraz udziału w prezentacjach ekspertów stosujących Najlepsze Praktyki OGC, takie jak: ITIL®, PRINCE2®, MSP® czy P3O®.

Spółka CTPartners, jako jedna z sześciu polskich ATO, przygotowała na tę konferencje, dwie połączone z warsztatami prezentacje. Pierwsza z nich, autorstwa Piotra Górnego, trenera CTPartners i starszego konsultanta Infovide-Matrix, poświęcona była nowoczesnej formie kształcenia poprzez gry symulacyjne. Druga przygotowana przez Bartosza Górczyńskiego, Prezesa CTPartners, dotyczyła identyfikacji „problemów miękkich” w projektach organizacyjnych, z wykorzystaniem koncepcji ABC of ICT. Oba warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Podczas konferencji APMG zwróciła uwagę na kilka ważnych elementów:

  • zainteresowanie certyfikacją w dziedzinie zarządzania stale rośnie. W tej chwili liczba certyfikatów PRINCE2® na Świecie sięga już 900 tysięcy,
  • Polska uznana została za jeden z dziesięciu najszybciej rozwijających się rynków w Europie jeśli chodzi o standardy, szkolenia i egzaminy,
  • tylko organizacje akredytowane mają odpowiednią jakość szkoleń i tym samym prawo, by przygotowywać do certyfikacji (APMG pilnuje tego poprzez swoich asesorów),

Michał Florys, Kierownik Projektów CTPartners, specjalizujący się w obszarze ITIL®/ITSM, zauważył wiele dobrych stron tego pierwszego w Polsce spotkania ATO – „Widać, że APMG, po ponad 4 latach od premiery ITIL® V3 i objęcia roli Master Auditora, zaczyna poważniej interesować się rozwojem rynku ITIL®/ITSM. Dla nich to wciąż dużo mniejszy rynek niż PRINCE2® i „okolice”, ale ITIL® bardzo szybko zdobywa rynek i my z perspektywy Polski też to widzimy. Jest szansa na efekt synergii pomiędzy ITIL®/ITSM a PRINCE2® i wspomnianymi „okolicami”. Na co dzień narzekamy bowiem na brak dobrej komunikacji pomiędzy światem usług (ITIL®/ITSM), a światem procesów (PRINCE2®). Skoro APMG trzyma wszystkie te metodyki i zbiory dobrych praktyk pod swymi skrzydłami, to może wyjść stąd coś naprawdę dobrego. Już sam fakt, że na konferencji spotkali się ludzie zajmujący się obydwoma obszarami, że mogli wymienić się spostrzeżeniami, pomysłami i…Wizytówkami, to bardzo dużo.”

W przeddzień konferencji odbyło się prowadzone przez APMG spotkanie o charakterze roboczym, tzw. „Polish ATO Away Day”. W Polsce było to już drugie tego typu spotkanie (pierwsze miało miejsce jesienią zeszłego roku).W spotkaniach Polish ATO Away Day uczestniczą tylko polskie firmy ATO/ACO – w ostatnim brały udział także CTPartners oraz posiadające tytuł ACO Infovide-Matrix.

„Podczas ‘Polish ATO Away Day’ rozmawialiśmy o sytuacji akredytacyjnej i egzaminacyjnej w Polsce. Poruszyliśmy temat materiałów pomocniczych i podręczników w zakresie produktów APMG oraz ich polskich tłumaczeń. Rozmawialiśmy o kwestiach operacyjnych, o nowych rozwiązaniach i pomysłach, a także o zagadnieniach marketingowych. Na koniec podsumowaliśmy przygotowania na Polish Best Practice Show 2011. Jak widać współpraca APMG- Polska rozwija się coraz lepiej.” – powiedział Piotr Górny, Trener CTPartners, Konsultant Infovide-Matrix.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie

http://www.apmg-international.com/home/PL/BPSPolska2011/BPSPolska.asp

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu