Przejdź do treści

Wirtualne lekcje muzyki z EduVivo

Tagi:

Eduvivo – pierwsza w Polsce platforma e-learningowa pozwalająca na zdalne kształcenie muzyczne już dostępna. Jest to narzędzie umożliwiające utrwalenie i uzupełnienie wiedzy z zakresu kształcenia słuchu oraz audycji muzycznych. Wykorzystanie nowatorskich rozwiązań multimedialnych sprawia, że edukacja przebiega szybko i przynosi duże efekty.

Rozwój nowoczesnych technologii, narzędzi oraz dostępność szerokopasmowego Internetu otwierają coraz to nowe możliwości nauki. Powszechność kursów językowych czy szkoleń specjalistycznych metodą e-learningową nikogo już nie dziwi i ma coraz większą rzeszę zwolenników. Za tym typem nauczania przemawiają m.in: łatwy dostęp do treści, oszczędność czasu i przede wszystkim dużo niższe koszty, niż te, z jakimi związana jest nauka stacjonarna.

Zalety i możliwości e-learningu postanowili wykorzystać twórcy Eduvivo, projektując platformę, która ma pomóc uczniom i nauczycielom szkół muzycznych w nauce trudnych zagadnień, związanych z kształceniem słuchu oraz teorią muzyki. Platforma daje możliwość samodoskonalenia i uzupełnienia wiedzy. Przyczyni się do lepszych wyników w nauce, a co za tym idzie zmniejszy się odsetek uczniów, którzy rezygnują z kształcenia.

www.eduvivo.pl to miejsce, w którym uczniowie mogą dokształcić się biorąc udział w wirtualnych lekcjach i kursach. Prezentowane treści maja formę multimedialną. Lektor staje się przewodnikiem, a quizy, gry i prezentacje sprawiają, że nauka jest ciekawsza i łatwiejsza. Każdy kursant na bieżąco może śledzić swoje postępy rozwiązując zadania i sprawdziany. Dla nauczycieli natomiast, jest to narzędzie, które pozwala na uatrakcyjnienie zajęć, a także wyrównanie poziomu wiedzy wśród uczniów.

Platforma EduVivo to odpowiedź na potrzeby i problemy edukacji w szkołach muzycznych. Liczne grupy, ograniczony czas, oraz nieobecność na zajęciach, przyczyniają się do powstania różnic w poziomie wiedzy uczniów. Narzędzie to, dzięki atrakcyjnej formie przekazu, umożliwia wyrównanie tych poziomów i sprawia, że nauka staje się o wiele przyjemniejsza.

Więcej informacji na stronie www.eduvivo.pl