Przejdź do treści

VIII Zlot Plejad: Triumfowała pasja

Zgodnie z jednym ze znaczeń słowa Subaru, które brzmi „łączyć”, fanów marki spod znaku Plejad po raz kolejny połączyła wspólna pasja. Na starcie VIII edycji Zlotu Plejad stanęło niemal 200 załóg, i choć nie wszystkim udało się osiągnąć metę, to z pewnością wrócą w jeszcze liczniejszym składzie, aby walczyć o sekundy czy po prostu dobrze się bawić. Wszak taka jest idea Zlotu Plejad, którego tegoroczna edycja odbyła się w Gronowie, zlokalizowanym około 60 kilometrów na północ od Zielonej Góry, której Prezydent objął imprezę patronatem.

Drugi dzień zmagań nie był dla zawodników tak wyczerpujący jak pierwszy, ale wymagał jeszcze większego skupienia. Nastawiona na niemal rajdową rywalizację trasa szosowa została podzielona na trzy grupy. W kategorii turbo zwycięstwo świętowali Paweł i Jakub Chojnaccy, a podium uzupełnili Rafał Deredas, pilotowany przez Sebastiana Papaja oraz Jerzy i Iwona Szuba. Wśród aut wolnossących pierwsze miejsce wywalczyli Piotr Bednarek i Szymon Filip, pokonując Przemysława Tula z Łukaszem Neumanem oraz Marcina Rogalskiego z Michałem Federowiczem. Kategorię outlaw zapisali na swoje konto Arkadiusz i Katarzyna Bałdyga, a najlepszą załogą kobiecą były Ewa Habryn i Anna Nowakowska.

Trasa terenowa ponownie okazała się wielkim wyzwaniem, z którym najlepiej poradzili sobie Maciej Ameljan i Magdalena Kosina. Drugą i trzecią lokatę zajęli odpowiednio Sławomir Góral z Dominikiem Kaźmierczakiem oraz Edwin Mróz z Pawłem Plata. Najlepszą załogą kobiecą na tej trasie były Izabela Chrostowska-Siwek i Daria Raczyńska. Załogi, rywalizujące na trasie turystycznej, również podczas drugiego dnia VIII Zlotu Plejad musiały się wykazać nie tylko motoryzacyjnymi talentami. Najlepsi okazali się Arkadiusz i Alicja Baraniok, a na podium stanęli także Tomasz Trela i Edyta Uchaniuk-Trela oraz Mariusz i Kamilla Pustelnik. Zdobywcy pierwszej i drugiej lokaty odebrali odpowiednio nagrodę dla najlepszego krajoznawcy oraz sportowca. Wśród załóg kobiecych najlepsze okazały się Paula Kurzawa i Monika Cieślakowska.

Nagrodę za najlepszy wynik na próbie Sony otrzymał Roman Cybulski, a nagrody fair play oraz magazynu Gentelman przyznano Radosławowi Rudnickiemu. W sobotni wieczór odbyło się uroczyste zakończenie imprezy, zwycięzcy odebrali puchary i nagrody, ogłoszono również wyniki konkursu fotograficznego. VIII edycję Zlotu Plejad odwiedzili Jagna Marczułajtis-Walczak, Maciej Wisławski, Krzysztof Majchrzak oraz Maciej Maleńczuk, a zmagania na trasie szosowej otwierali zawodnicy LOTOS – Subaru Poland Rally Team, Wojtek Chuchała i Kamil Heller. Organizatorzy Zlotu Plejad wraz z partnerami imprezy: Keratronik, LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, WARTA TUiR, Pirelli, Nikon Polska, Sony VAIO, Raiffeisen Leasing, Motoricus, Schnug Polska, Sobieski oraz patronami: Onet.pl, Gentleman, ExoticCars.pl, dziękują wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czerwcowy długi weekend, a także zapraszają do odwiedzania strony www.zlot.subaru.pl.