Przejdź do treści

Raport TOP200: Ericpol w czołówce polskiego IT

Kolejny rok z rzędu raport TOP200 potwierdza mocną pozycję Ericpola na polskim rynku usług teleinformatycznych. Firma zajmuje pierwsze miejsca w najważniejszych dla siebie kategoriach: największy eksporter i największy dostawca usług dla sektora telekomunikacyjnego.

Według tegorocznego, dwudziestego już wydania raportu TOP200 Ericpol od 3 lat pozostaje największym polskim eksporterem usług ICT, oraz firmą osiągająca najwyższe przychody z obsługi sektora telekomunikacyjnego. Ericpol w dalszym ciągu jest największą firmą IT województwa łódzkiego.

– Wynik potwierdza wysoką jakość naszych usług docenianych przez zagranicznych klientów, którzy zdecydowali się zaufać polskiemu dostawcy. Istotą naszej działalności są usługi w zakresie ICT, zarządzanie i prowadzenie projektów. Robimy to na najwyższym światowym poziomie. Jeżeli dzięki temu możemy zająć tak wysokie miejsca w krajowym rankingu, to dla nas wielka satysfakcja – mówi Jan Smela, Prezes Zarządu Ericpol Telecom.

– Cieszy nas również silna pozycja największej firmy IT w województwie łódzkim. Ranking podkreśla duży wzrost zatrudnienia w Ericpolu w ubiegłym roku. Obecnie planujemy zatrudnić kolejnych 200 osób w Łodzi i w Krakowie – dodaje Paweł Szczerkowski, Dyrektor Generalny Ericpol Telecom.

TOP200, ranking firm informatycznych i telekomunikacyjnych, jest dorocznym raportem o stanie polskiego rynku ICT, redagowanym przez analityków IDC Poland oraz dziennikarzy tygodnika Computerworld.

Ericpol Telecom, który w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności świadczy usługi outsourcingu, consultingu, dostarcza rozwiązania dedykowane w obszarach telekomunikacyjnych, komunikacji M2M (Machine to Machine), UX (User experience), usług medycznych, rozwiązań dla biznesu. Posiada trzy oddziały w Polsce i trzy centra produkcyjne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji. Grupa zatrudnia ponad 1000 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. W rankingu The Global Outsourcing 100 organizowanym, co roku przez International Association of Outsourcing Professionals Ericpol należy do grona 100 najlepszych firm outsourcingowych i doradczych na świecie.

Według rankingu TOP200 za 2010 rok Ericpol zajął:

  • 1 miejsce w kategorii firm osiągających przychód z eksportu
  • 1 miejsce wśród firm osiągających przychody z obsługi sektora telekomunikacyjnego
  • 1 miejsce w kategorii największych firm IT na terenie woj. łódzkiego

Źródło: http://www.ericpol.pl/firma/raport-top200-ericpol-w-czolowce-polskiego-it/