Przedpremierowy pokaz – Astra GTC

Podczas półfinału konkursu Eco Fleet Manager, który odbył sie 21 czerwca br. w Tychach, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Niespodziankę przygotowali pracownicy firmy General Motors Poland – dystrybutora samochodów marki Opel. Specjalnie dla półfinalistów przywieziono, zasłoniętą na lawecie, jeszcze przedprodukcyjną wersję Opla Astry GTC.

Wystarczy powiedzieć, że oficjalna premiera tego modelu przewidziana jest dopiero na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Czerwony, trzydrzwiowy samochód, ustawiony w holu fabryki ISUZU w Tychach, gdzie odbyła się pierwsza część półfinału konkursu Eco Fleet Manager 2011 – wzbudzał bardzo duże zainteresowanie zwiedzających. Nawet w momencie, kiedy uczestnicy półfinałów nie byli obecni, wciąż przy samochodzie było mnóstwo ludzi z fabryki, którzy z zaciekawieniem oglądali każdy element samochodu. Mimo, że był to egzemplarz przedprodukcyjny, i niektóre elementy nie były jeszcze takie, jakie znajdą się w finalnej wersji, z całą pewnością możemy powiedzieć, że samochód może być przebojem. Zwarta bryła, duże koła i niesamowicie wygodne fotele, to wyróżniki modelu GTC. Podstawiony do ekspozycji samochód, który tuż po zakończeniu imprezy został zapakowany na lawetę, szczelnie zakryty i odwieziony do Gliwic był w krwisto czerwonym kolorze i stał na 18 calowych felgach. Podobno w ofercie będą też 19 calowe, ale to już zbędna ekstrawagancja.

Na pewno wszyscy z niecierpliwością będą czekali na najmocniejszą odmianę GTC, czyli sportową OPC.

Trzydrzwiowa Astra różni się od odmiany pięciodrzwiowej zarówno zawieszeniem, jak i rozstawem kół i osi. Na razie najmocniejszą jednostką będzie benzynowy turbodoładowany 1,6 o mocy 180 KM, który pozwoli na rozpędzenie się do 220 km/h. Będzie też mniejszy, 1,4-litrowy silnik w dwóch wariantach mocy 120 lub 140 KM. Jeśli chodzi o diesle, kierowca będzie mógł zamówid 2-litrowe CDTI o mocy 165 KM.

Będzie to na pewno doskonałe uzupełnienie oferty flotowej Astry, kiedy do kombi i pięciodrzwiowego nadwozia dołączy trzydrzwiowe.

źródło/autor: Fleet Meetings

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu