Przejdź do treści

Letnia dawka minerałów z Plusssz Minerały

Podczas gorących dni nasz organizm traci o wiele więcej wody niż zazwyczaj. Poci się, aby schłodzić się od zewnątrz i nie ulec przegrzaniu. Z tego względu, zwłaszcza podczas upałów, trzeba pamiętać o odpowiednim uzupełnianiu płynów i minerałów, które tracimy wraz z potem. Ten problem możemy łatwo rozwiązać, stosując codziennie Plusssz Minerały.

Niedobór wody w organizmie powoduje uruchomienie odpowiednich receptorów w układzie nerwowym, a te, na zasadzie odruchu, skłaniają nas do uzupełnienia braków – wtedy pojawia się pragnienie. Nie zawsze jednak je odczuwamy. Latem szczególnie wsłuchajmy się w potrzeby naszego organizmu i kontrolujmy, jakie ilości wody wypijamy w ciągu dnia. Dzienne minimum potrzebne do prawidłowego funkcjonowania i przebiegu życiowych procesów wynosi ok.1,5 litra. Zaleca się natomiast spożywanie optymalnie ok. 2-3 litrów wody na dobę. Musimy pamiętać, aby systematycznie uzupełniać poziom płynów, a nie dostarczać je w jednorazowej dawce, ponieważ organizm nie ma zdolności ich magazynowania.

Pragnienie doskonale gasi przegotowana albo niegazowana woda źródlana lub mineralna, schłodzona do temperatury 15˚C. Latem musimy jednak zapewnić naszemu organizmowi nie tylko odpowiednie nawodnienie, ale także dostarczyć mu niezbędnych składników mineralnych.

Z tego względu idealne rozwiązanie stanowi suplement diety Plusssz Minerały. Wystarczy rozpuścić dwuwarstwową tabletkę w szklance zimnej wody, a powstanie orzeźwiający, bogaty w mikroelementy napój o smaku grapefruitowo-pomarańczowym. Zapewnia on 100% dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminy, a także wysoką dawkę minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania latem, takich jak: wapń, magnez, cynk, selen i potas. Ten smaczny napój uzupełnia niedobory mikroelementów, które tracimy w ciągu dnia wraz z potem.

Plusssz Minerały warto więc pić codziennie, aby utrzymać organizm w dobrej formie przez całe lato.

Więcej informacji na temat produktu znajduje się na stronie: www.plusssz.pl.