Przejdź do treści

LEGI Polska w programie “Radosna Szkoła”

Program „Radosna Szkoła” to rządowa inicjatywa, który ma na celu stworzenie miejsc związanych z aktywnością fizyczną dzieci i młodzieży. Do 2014 zakłada ona powstanie kilku tysięcy nowoczesnych placów zabaw.

Szkolny plac zabaw powinien wszechstronnie odpowiadać potrzebom najmłodszych. A więc przede wszystkim umożliwiać im różne formy zajęć ruchowych. Ale poza swoimi podstawowym funkcjami, jego zarządca musi zadbać o bezpieczeństwo obiektu. Jednym z jego czynników jest odpowiednio dobrane ogrodzenie.

Jego najważniejszym zadaniem będzie izolacja terenu placu zabaw od zwierząt. Obecność psa czy kota na terenie takiego obiektu rekreacyjnego tylko pozornie jest nieszkodliwa. Jak się okazuje, może ona poskutkować chorobami, takimi jak toksoplazmoza czy bąblowica. W jaki sposób? Często zdarza się, że właściciele zwierząt nic nie robią sobie z faktu, że ich podopieczni załatwiają swoje potrzeby na placach zabaw i w piaskownicach. Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, place zabaw warto ogradzać.

Jednym z rozwiązań, które sprawdzają się na placach zabaw, są ogrodzenie LEGI. Poza podstawowymi funkcjami, bezpieczeństwo gwarantuje ich konstrukcja, która pozbawiona jest wystających ostrych elementów. W pełni dopasowana do potrzeb placów zabaw jest brama LEGI Pendeltore, która otwiera się w dwóch kierunkach, a jej mechanizm nie wymaga żadnej konserwacji.

Rządowy program jest świetnym pomysłem, dzięki któremu w znacznym stopniu poprawi się infrastruktura rekreacyjna szkół. Jeżeli inwestorzy będą mieli na względzie trwałość i bezpieczeństwo najmłodszych, Polska jest w stanie stworzyć szereg funkcjonalnych obiektów służących aktywności fizycznej dzieci.

źródło/autor: LEGI