Przejdź do treści

Incana S.A. planuje zadebiutować na NewConnect w III kwartale br.

Incana S.A. – producent i dystrybutor systemów dekoracji ściennej, planuje w lipcu br. zadebiutować na alternatywnym rynku NewConnect. Spółka zakończyła już private placement o wartości 1 mln zł. Kapitał pozyskany z tej emisji zostanie przeznaczony na rozbudowę sieci dystrybucji produktów oraz zwiększenie kapitału obrotowego firmy. Autoryzowanym Doradcą Spółki został WDM Autoryzowany Doradca Sp. z o.o.

Incana S.A. specjalizuje się w produkcji oraz sprzedaży innowacyjnych, ekologicznych systemów  dekoracji ściennych, wykorzystywanych we wnętrzach budynków oraz w przestrzeni dokoła nich. Działalność produkcyjna firmy opiera się na fachowym know-how oraz posiadanej technologii. Cały cykl procesu produkcyjnego wyrobów Spółki odbywa się w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Ścinawie.

– „Działamy już od kilku lat w branży dość kompleksowej. Oferujemy elementy dekoracji ścian zewnętrznych oraz wewnętrznych dla każdego budynku. Opracowane przez nas technologie pozwalają na spełnianie nawet najbardziej nietypowych pomysłów naszych klientów. Wejście na rynek NewConnect jest dla nas szansą na pozyskanie środków umożliwiających realizację strategii rozwoju oraz zwiększenie rozpoznawalności naszej marki. W oczekiwaniu na debiut koncentrujemy się na budowie sieci sprzedaży, którą będziemy mogli rozszerzyć dzięki pozyskanemu kapitałowi. W maju zakończyliśmy prywatną emisję akcji o wartości 1 mln zł. Środki te pomogą nam również w zwiększeniu liczby detalicznych punktów sprzedaży naszych produktów.” – mówi Dariusz Suchy, prezes zarządu Incana S.A.

Incana S.A. w 2010 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 6.53 mln zł oraz zysk netto w wysokości 230 tys. zł. Firma rozpoczęła produkcję i sprzedaż swoich produktów w 2004 roku.

Strategia rozwoju Spółki zakłada zajęcie pozycji lidera w branży pod względem jakości oferowanych produktów, rozwój kanałów dystrybucji oraz dywersyfikację struktury odbiorców.

źródło/autor: Public Image Advisors