Testy nowej oferty easyCALL.pl dla małych miast

Od początku czerwca easyCALL.pl S.A. prowadzi testy stacjonarnych usług telekomunikacyjnych opartych o własną infrastrukturę. Internet oraz telefonia, oferowane pod obecną już na rynku marką ekotel, dostępna jest dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego. W kolejnym etapie operator planuje objąć swoim zasięgiem całą Polskę. Z oferty korzystają już pierwsi klienci.

Usługi testowane obecnie przez operatora w Nowym Dworze Mazowieckim to telefonia stacjonarna i stały dostęp do Internetu, dostarczane klientom po własnej sieci (do tej pory ekotel korzystał z już istniejącej infrastruktury). Docelowo oferta ma objąć również telewizje wraz z VoD (Video on Demand). W planach jest też wprowadzenie na rynki lokalne telefonii komórkowej.

Po zakończeniu testów, które potrwać mają do końca wakacji, firma easyCALL.pl planuje rozszerzyć zasięg usług opartych na własne infrastrukturze na inne miasta w Polsce. Głównymi odbiorcami oferty mają być mieszkańcy miejscowości liczących od 10 tys. do 50 tys. ludności.

„Chcemy rozwijać naszą firmę i docierać z naszą ofertą do coraz większej liczby klientów. Do tej pory naszym głównym produktem była telefonia internetowa VoIP. Teraz, kiedy nasza marka ma już silną pozycję na rynku, chcielibyśmy skupić się na dostarczeniu Internetu do jak największej liczby użytkowników. Pragniemy zaoferować mieszkańcom mniejszych miast konkurencyjną ofertę telefonii stacjonarnej i Internetu. Będzie to możliwe, dzięki inwestycji we własną infrastrukturę i uniezależnienie się od innych operatorów. Liczymy też, że inwestorzy docenią odwagę z jaką podbijamy nowy rynek” – mówi Michał Jakubowski, Prezes Zarządu easyCALL.pl S.A.

Firma chce przyciągnąć klientów przede wszystkim atrakcyjną ceną, niższą niż te oferowane przez operatorów już obecnych na rynku. Przez pierwsze trzy miesiące za telefon i dostęp do Internetu klienci zapłacą jedynie 19,90 zł. Po tym okresie cena za połączenie Internetowe zaczynać się będzie od 29,99 zł a telefoniczne od 9,99 zł.

„Nie boimy się istniejącej już na tym rynku konkurencji – nasze usługi będą najwyższej jakości. Oferowane parametry łącza są takimi, jakie klient realnie otrzymuje i może wykorzystywać.” – dodaje Prezes Michał Jakubowski.

easyCALL.pl liczy też, że klienci docenią dodatkowe bezpłatne usługi zawarte w ofercie, takie jak dostęp do przestrzeni dyskowej na serwerach, np. do wymiany plików lub dedykowane dla siebie serwery do gier.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu