System mobilny Asseco Business Solutions w Kotanyi Polonia

Firma Kotanyi Polonia Sp. z o.o., jeden z liderów na rynku przypraw w Polsce, zdecydowała się na współpracę z Asseco Business Solutions S.A. w zakresie wdrożenia najnowszej klasy aplikacji klasy SFA (Sales Force Automation). Program, uruchomiony pod koniec marca br. i obejmujący 36 przedstawicieli terenowych oraz 5 stanowisk w centrali firmy, usprawni prowadzenie działań sprzedażowych w terenie.

Zaimplementowany w Kotanyi Polonia system Mobile Preselling realizuje przepływ danych pomiędzy centralą firmy a grupą przedstawicieli handlowych. Moduł pracujący z centrali spółki umożliwia kadrze menedżerskiej kontrolę nad danymi ewidencjonowanymi przez przedstawicieli w części mobilnej systemu oraz pozwala na definiowanie zadań przypisanych każdemu z handlowców. System funkcjonujący na urządzeniach klasy Pocket PC wspomaga także pracowników terenowych. Przy jego pomocy przedstawiciele mogą ewidencjonować zamówienia oraz informacje rynkowe, a następnie przekazywać je do centralnego serwera w procesie dwustronnego transferu danych (replikacji).

Dzięki zastosowaniu systemu Mobile Preselling przekazywanie danych przez pracowników terenowych do centrali odbywa się szybko. Menedżerowie posiadają także bieżący dostęp do różnego typu ankiet i monitoringów, z możliwością zapytania o rynek. Mogą oni także analizować efektywność pracy handlowców i lepiej kontrolować ich codzienną pracę. Pracownicy terenowi mają natomiast stały dostęp do aktualnych i historycznych danych na temat konkretnych klientów oraz do informacji na temat poziomu realizacji indywidualnych planów sprzedaży. Mogą także generować i wysyłać zamówienia w formie elektronicznej oraz korzystać z licznych narzędzi analitycznych.

Zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu mobilnego Asseco Business Solutions, gdyż jest to narzędzie kompleksowo wspierające potrzeby naszej firmy w zakresie zarządzania sprzedażą w terenie. Aplikacja jest praktyczna oraz wygodna w obsłudze. Ponadto jej zaletą jest rozbudowane raportowanie, które bardzo doceniamy” – mówi Ewa Makula, Sales Force Specialist w Kotanyi Polonia Sp. z o.o.

Systemy mobilne Asseco Business Solutions są jednymi z najbardziej popularnych aplikacji typu SFA w Europie. Korzysta z nich ponad 19 tys. użytkowników, w tym ponad 14 tysięcy przedstawicieli handlowych pracujących w Polsce oraz w kilku krajach Zachodniej, Środkowej i Wschodniej Europy. Za pomocą rozwiązań mobilnych Asseco BS każdego miesiąca wysyłanych jest blisko milion zamówień do ponad tysiąca dystrybutorów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu