Sprzedaj firmę lub znajdź inwestora dzięki Fuzje.pl

Ruszyła nowa formuła portalu Fuzje.pl przeznaczonego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych sprzedażą firmy bądź pozyskaniem inwestora. W przeciwieństwie do innych tego typu portali, Fuzje.pl to nie tylko tablica ogłoszeń, ale głównie bogata baza wiedzy, doświadczeń i bardzo cennych uwag dla właścicieli MSP.Portal, który pod domeną fuzje.pl funkcjonuje od 2003 roku wprowadził nowe standardy na rynku transakcji kapitałowych w Internecie. Jak tłumaczy Mikołaj Lipiński, dyrektor zarządzający portalem, celem platformy jest zwiększenie skuteczności przy zamykaniu transakcji. „Na innych portalach można umieścić każde ogłoszenie. U nas jest ono weryfikowane przez zespół Fuzje.pl pod kątem zawartości merytorycznej i praktycznej dla potencjalnych inwestorów. Co prawda, aby je umieścić należy ponieść pewien koszt to jednak w zamian przedsiębiorca otrzymuje konkretne produkty, które pomogą mu sfinalizować transakcję” – mówi Lipiński. Faktycznie ceny pakietów zaczynają się od 600 PLN netto, ale mogą wynieść również 10.000 PLN. W zamian firmy otrzymują darmowe spotkanie z współpracującą z portalem kancelarią prawną – jedną z kilkunastu do wyboru w kraju – uproszczoną wycenę przedsiębiorstwa i podstawowe dokumenty transakcyjne. Dodatkowo dla firmy typu Start-up zarządzający przewidzieli darmowy listing – warunkiem jest innowacyjność firmy i czas istnienia do 2 lat. I co ważne – nie ma prowizji od transakcji.

Czy portal ma szanse powodzenia? Na rynku istnieje kilka tego typu portali, ale faktycznie tylko Fuzje.pl dają możliwość większego prawdopodobieństwa zamknięcia transakcji z sukcesem. Dodatkowo portal współpracuje z należącym do grupy Financial Times portalem MergerID.com, który skupia kilkanaście tysięcy inwestorów z całego świata. Platforma nawiązała współpracę z najlepszymi kancelariami prawnymi świadczącymi usługi w zakresie doradztwa transakcyjnego dla użytkowników. Wykupując jeden z 4 dostępnych pakietów możemy spotkać się z doświadczonym prawnikiem, który wprowadzi nas w świat sprzedaży udziałów w firmie. Wyceny i dokumenty transakcyjne oraz publikacja o procesach fuzji i przejęć pozwalają sądzić, że to przedsięwzięcie to strzał w dziesiątkę. Portal pracuje również nad podcastami, webcastami i successfull stories o najciekawszych projektach pozyskania inwestora. – Właśnie wprowadzamy funkcjonalność płatności kartą i za pomocą SMS. Te materiały mają być tanie i dostępne, chcemy się dzielić naszą wiedzą. – podsumowuje Lipiński. – Dajcie nam tydzień i wszystko dostaniecie. Już teraz otrzymujemy maile i telefony z prośbą o wrzucenie konkretnych rozwiązań – dodaje na zakończenie.

– Jako jedyni na rynku dajemy użytkownikom coś w zamian. Dzięki naszej wiedzy i inwestorom u nas zarejestrowanym faktycznie mogą oni dokonać transakcji. A przecież o to chodzi wszystkim stronom – odpowiada Mikołaj Lipiński zapytany w czym są lepsi od innych. Plany? – Za dwa lata chcemy mieć 3 tysiące zarejestrowanych firm z jak najwyższą skutecznością w zamykaniu transakcji. Dążymy do tego, aby być platformą pierwszego wyboru dla MSP. Myślimy również o New Connect. Co dalej? Zobaczymy.

Funkcjonalności platformy można znaleźć na stronie www.fuzje.pl. Portal nadal jest rozbudowywany o blogi, podcasty, webcasty, etc.

źródło/autor: Fuzje.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu