Samsung Galaxy Ace już w sklepach aetka

Samsung Galaxy Ace to nowy smartfon z Androidem. 3,5-calowy ekran i procesor 800 Mhz, czynią go groźnym konkurentem na rynku telefonów komórkowych

W tej odsłonie modelu z serii Galaxy zastosowano procesor taktowany zegarem 800 MHz, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.2. Wyróżniającym się elementem jest 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 320×480 pikseli. Potrafi on wyświetlić aż 16 milionów kolorów, dzięki czemu otrzymujemy obraz bardzo dobrej jakości. Taki wyświetlacz sprawdzi się na przykład podczas oglądania zdjęć zrobionych 5-cio megapikselowym aparatem, z wbudowanym flashem LED. Ace, jako jeden z niewielu telefonów z Androidem, posiada radio FM, wzbogacone o RDS i automatyczne strojenie. Ten dodatek przyda się, gdy użytkownik przesłucha już całą muzykę, jaką pomieści karta microSD – maksymalnie 32 GB. W aparacie nie zabrakło funkcji, które są standardem w urządzeniach z systemem operacyjnym od Google. Ace posiada WiFi 802.11 b/g/n, szybkie łącze HSDPA 7,2 Mbps i odbiornik GPS.

Od strony software’owej, Galaxy Ace może pochwalić się kilkoma interesującymi programami. Pierwszy z nich, to pakiet thinkfree, który pozwala tworzyć i edytować dokumenty pakietu Microsoft Office. Samsung nie ma fizycznej klawiatury QWERTY, ale to nie stanowi problemu, ponieważ oprócz standardowej klawiatury, zainstalowano tu Swype. Ten innowacyjny sposób wprowadzania tekstu znacznie zwiększa szybkość pisania. Wystarczy dotknąć palcem pierwszej litery słowa i następnie, nie odrywając palca od ekranu, przesuwać po kolejnych. Pod względem prędkości pisania, metoda ta przewyższa nawet tradycyjne rozwiązania. Ale po co pisać, skoro można mówić? Google Voice Search to technologia rozpoznawania głosu, która pozwala wyszukiwać wypowiadane słowa w Google, a także dyktować smsy i e-maile. Praktycznie każde pole tekstowe w telefonie może być wypełnione przy użyciu tej funkcji.

Samsung Galaxy Ace S5830 jest już dostępny w ogólnopolskiej sieci sklepów telekomunikacyjnych aetka, gdzie w czerwcu 2011 kosztuje 999 zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu