Plaża w centrum Cieszyna

Plaża, słońce i sportowa atmosfera zagoszczą w Cieszynie w dniach 22-26 czerwca, zmieniając centrum miasta w wakacyjny kurort. To właśnie tutaj startuje „Plaża – Siatkówka Plażowa”, cykl letnich imprez sportowych i rozrywkowych, sponsorowany przez Fortuna zakłady bukmacherskie. W dniu 22 czerwca na rynku w Cieszynie zostanie rozegrany pierwszy, otwierający serię mecz turnieju, a na cieszyńskiej plaży zmierzą się ze sobą m.in. Łowcy B z reprezentantami Polski w siatkówce mężczyzn: Marcinem Prusem i Marcinem Nowakiem.Celem projektu „Plaża – Siatkówka Plażowa” jest zachęcanie do aktywnego spędzania czasu. Mieszkańcy wybranych miast w Polsce na specjalnie usypanych plażach będą mogli zmierzyć się w turniejach, zorganizowanych w ramach miejskich spotkań z siatkówką plażową.

„Projekt Plaża – Siatkówka Plażowa to kolejna, impreza sponsorowana przez Fortunę w Cieszynie. Tu ma siedzibę nasza firma, dlatego bardzo się cieszymy, że – oprócz Cieszyńskiego Fortuna Biegu – pojawiła się kolejna okazja do spotkań z mieszkańcami Cieszyna i okolic. Przez działalność w branży bukmacherskiej, Fortuna jest mocno związana ze sportem, dlatego z chęcią wspieramy tego typu inicjatywy. Liczymy na wysoką frekwencję nie tylko zawodników, ale całych rodzin podczas wielkiego otwarcia projektu Siatkówki Plażowej w Cieszynie oraz wielkie sportowe emocje” – mówi Jan Stefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.

Od środy (22 czerwca) aż do niedzieli (26 czerwca) mieszkańców Cieszyna i okolic czekają liczne atrakcje. W środę w meczu otwarcia zagrają reprezentanci Polski w siatkówce mężczyzn – Marcin Prus i Marcin Nowak, a ich rywalem będzie członkowie kabaretu Łowcy B.

Oczywiście głównym punktem programu przez wszystkie dni będą turnieje mężczyzn i kobiet, turnieje rodzinne. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się: turniej wodnej siatkówki plażowej, warsztaty taneczne oraz gry i zabawy dla dzieci. O dobry nastrój uczestników imprezy zadba kabaret Łowcy B – ambasador projektu. Wielki finał imprezy nastąpi w niedzielę, gdy najlepsi zawodnicy w turniejów kobiet, mężczyzn i rodzin rywalizować będą o miejsca na podium.

Program imprezy dostępny jest na stronie www.plazasiatkowka.pl

Cieszyńska plaża zostanie podzielona na strefy zapewniające rozrywkę dla wszystkich uczestników imprezy – bez względu na wiek i zainteresowania:

  • Strefa Animacji: warsztaty siatkarskie dla dzieci pod okiem Marcina Nowaka oraz Marcina Prusa, turniej baloniady i inne atrakcje dla dzieciaków
  • Strefa Kibica: projekcje najciekawszych meczów polskiej reprezentacji
  • Strefa Edukacji i Historii: wystawy poświęcone 90-leciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz 100-leciu Akademickiego Związku Sportowego.
  • Strefa Wypoczynku: prawdziwa plaża w samym centrum Cieszyna, na której będzie można odpocząć wśród palm i  leżaków, a dodatkowo skorzystać z kuszącej oferty w „Grill Point“.

Formularz zgłoszeniowy dla drużyn można pobrać ze strony www.plazasiatkowka.pl/zgloszenia

Kolejna odsłona imprezy 1-ego lipca w Krakowie. Rozgrywki o mistrzostwo w siatkówce plażowej odbywać się będą również w: Bielsku-Białej, Łodzi, Jeleniej Górze, Nowej Soli, Pile, Białymstoku, w finał całego cyklu imprez odbędzie się w Wilkasach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu