Intel Technology Poland po raz kolejny najlepszym pracodawcą w Polsce

Firma Intel Technology Poland drugi rok z rzędu została najlepszym pracodawcą w Polsce w kategorii dużych firm, wynika z 6. edycji Badania Najlepsi Pracodawcy, przeprowadzonego przez firmę Aon Hewitt.Badanie Najlepsi Pracodawcy (BNP) to największe w Polsce badanie zaangażowania pracowników. W tegorocznej edycji swoją opinię wyraziło w nim ponad 41 tys. pracowników i 549 przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej. Firmy, które mogą się poszczycić prestiżowym tytułem Najlepszego Pracodawcy, zostały wyłonione poprzez porównanie danych statystycznych dotyczących zaangażowania i satysfakcji z pracy ze stosowanymi przez firmy praktykami personalnymi.

– Znalezienie się ponownie w gronie Najlepszych Pracodawców jest oczywistym wyróżnieniem dla każdej firmy. Dla Intela jednak szczególnym. Od lat w swojej strategii stawiamy silny akcent na budowanie zaangażowania i zadowolenia pracowników. Bo to jest kluczem powodzenia każdego podejmowanego przez nas projektu, a w dalszej perspektywie sukcesu całej organizacji – powiedział Michał Wiznerowicz, HR Manager Intela na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Analizy wyników tegorocznego Badania wykazały silny dodatni związek pomiędzy poziomem zaangażowania pracowników a wynikami biznesowymi organizacji. Firmy z grona Najlepszych Pracodawców konsekwentnie utrzymują wysoką przewagę nad rynkiem, wyprzedzając średni poziom zaangażowania pracowników w polskich firmach aż o 30 punktów procentowych.

– Wyniki badania potwierdziły, że przyjęty przez nas model budowania partnerskich relacji z pracownikami przynosi wymierne efekty dla firmy. Pracownikom zaś daje szansę na realizację pasji i marzeń również w pracy. Dzięki temu tworzą oni zespół najzdolniejszych ekspertów, najlepszych ludzi i najpiękniejszych emocji. Tworzą Intel – mówi Michał Wiznerowicz.

Intel Technology Poland ma swoja siedzibę w Gdańsku. To tu znajduje się największy z ponad 20 ośrodków badawczo-rozwojowych Intela w Europie. Gdańskie centrum R&D utworzono w 1999 r. Światowej klasy inżynierowie zajmują się w nim projektowaniem, testowaniem oraz implementacją specjalistycznego oprogramowania wspierającego układy krzemowe (procesory, chipsety) w zakresie zarządzania, grafiki komputerowej oraz cyfrowego przetwarzania sygnałów. W Intel Technology Poland pracuje obecnie ponad 650 osób, przy czym sam rok 2011 przyniesie wzrost zatrudnienia o ponad 150 pracowników. Rozwój tego typu inwestycji jest nierozerwalnie związany z rozwijaniem partnerskich relacji pomiędzy polskimi i zagranicznymi zespołami badawczymi oraz wielokulturowymi społecznościami akademickimi i gospodarczymi. Sukces Intela w Polsce, oparty na wiedzy i wysokich umiejętnościach absolwentów polskich uczelni technicznych, jest dowodem najwyższego profesjonalizmu działania w warunkach rosnącej konkurencji światowej.

Warszawski oddział firmy Intel zajmuje się sprzedażą i działalnością marketingową na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu