Wirtualna Polska właścicielem serwisu openid.pl

Wirtualna Polska przejęła serwis openid.pl – pierwszą w Polsce witrynę oferującą bezpieczne, łatwe i sprawne surfowanie po Sieci. To kolejne rozwiązanie WP, obok m.in. openid.wp.pl czy fabrykahasel.pl, dedykowane bezpieczeństwu danych internautów.

OpenID to coraz popularniejszy standard, dzięki któremu internauta ma możliwość zarządzania wieloma swoimi kontami, np. w portalach społecznościowych, forach internetowych itd., za pomocą jednego loginu i hasła, bez uciążliwej konieczności długotrwałej rejestracji w każdym serwisie z osobna.

WP jest pierwszym polskim portalem, który uruchomił dla swoich użytkowników usługę OpenID (od sierpnia 2010 działa witryna openid.wp.pl); teraz przejmuje najstarszy i najpopularniejszy rodzimy serwis oferujący tę technologię.

Wierzymy w potencjał oraz zalety OpenID, otwartego, międzynarodowego standardu, uniezależnionego od jakiejkolwiek firmy czy marki. Ponieważ systematycznie inwestujemy w narzędzia i rozbudowujemy usługi zapewniające bezpieczeństwo użytkowników Sieci oraz ich poufnych danych, decyzja o zastaniu operatorem domeny openid.pl była dla nas naturalna – podkreśla Krzysztof Wilgorski z Wirtualnej Polski, Koordynator Rozwoju Aplikacji i Usług Portalowych – Dzięki inwestycji WP w openid.pl, użytkownicy tego serwisu wciąż będą mogli korzystać z dotychczasowych identyfikatorów, nie stracą też swoich cennych, poufnych danych zgromadzonych w serwisach, do których zarejestrowali się z ich pomocą.

Wirtualna Polska gwarantuje w ten sposób ciągłość usługi dla aktywnych użytkowników openid.pl. Co ważne, w procesie migracji identyfikatorów WP nie będzie pobierała żadnych danych internautów, zgromadzonych w serwisie openid.pl. Dotyczy to zarówno hasła, informacji wpisanych w profilu (w tym maila) czy historii logowań.

Jakiś czas temu na stronie openid.pl pojawiła się informacja o planowanym zamknięciu serwisu, a co się z tym wiąże, także usługi dla dotychczasowych użytkowników.

Na szczęście, dzięki nawiązaniu współpracy z Wirtualną Polską, witryna nadal będzie funkcjonowała i można będzie korzystać z założonych tu identyfikatorów. Co więcej, zmieni się nie tylko operator domeny, ale także oprogramowanie. Nowy system będzie zgodny z najnowszymi standardami, a doświadczenie WP w działalności internetowej stanowi gwarancję jego dobrego funkcjonowania – mówi Marcin Jagodziński, twórca openid.pl.

Przez trzy miesiące użytkownicy openid.pl mogą przenieść swój identyfikator do nowego operatora – portalu Wirtualna Polska.

Można to zrobić w kilku prostych krokach na specjalnej stronie openid.wp.pl/migracja.html, m.in. potwierdzając własność migrowanego identyfikatora.

By skorzystać z usługi nowego operatora (a co za tym idzie – umożliwić dalsze korzystanie z serwisów, do których logowanie następuje za pomocą identyfikatora), konieczne jest posiadanie konta na WP; można je też bezpłatnie założyć.

Z openid.wp.pl mogą korzystać także osoby, które jeszcze nie posiadają identyfikatora OpenID. Wystarczy rejestracja w serwisie.

http://openid.wp.pl

http://openid.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu