Selena zaprasza do Konkursu „Kadry modernizmu” – Wrocław widziany oczami studentów

Słynny Trzonolinowiec, Kredka i Ołówek czy budynek Dolmedu – to tylko kilka z wielu obiektów charakterystycznych dla powojennej architektury Wrocławia wartych uwiecznienia na zdjęciach.

W konkursie fotograficznym „Kadry modernizmu” każdy student może zaprezentować swoje spojrzenie na jeden budynków zaliczanych do stylu powojennego modernizmu. Jury nagrodzi zdjęcia najciekawiej oddające charakter danego obiektu.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Architektów Polskich we Wrocławiu, przy wsparciu uznanych fotografików i wykładowców. Firma Selena SA jest głównym patronem tego wydarzenia. Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział studenci wszystkich uczelni wyższych z całej Polski. Prace muszą obrazować wybrane wrocławskie budynki powstałe w latach 1945-1989. Lista obiektów uwzględnionych w konkursie oraz jego regulamin dostępne są na stronie http://wroclaw.sarp.org.pl/index.php?id=6. Fotografie powinny pokazywać budynki w szerszym kontekście urbanistycznym, oddawać ich architekturę, ale i przestrzeń w jakiej się znajdują. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć zdjęć wykonanych techniką tradycyjną lub cyfrową. Prace można nadsyłać do 31 sierpnia 2011r.

– Chętnie angażujemy się w inicjatywy społeczne i kulturalne w naszym regionie, a konkurs „Kadry modernizmu” to szczególne przedsięwzięcie. Zwraca bowiem uwagę na unikalność powojennej architektury powstałej we Wrocławiu. Cieszymy się, że konkurs odświeży spojrzenie na wiele obiektów i podniesie świadomość społeczeństwa jak ważne są one dla urbanistycznej historii miasta – mówi Alicja Giersz Produkt Manager z firmy Selena SA

Obiekty, które znalazły się na liście, zostały uznane za dobra kultury współczesnej i powojenne dziedzictwo architektoniczne. Są wśród nich pojedyncze budynki, zespoły mieszkaniowe oraz kościoły, uznane za najbardziej wartościowe i wymagające szczególnej ochrony. W drugiej grupie obiektów znajdują się te, które mogą zostać ewentualnie przekształcone – jednak wszystkie tego typu działania powinny odbywać się przy konsultacjach architektoniczno-urbanistycznych.

Autorzy najlepszych zdaniem jury prac otrzymają nagrody w postaci: 500 zł i iPad Apple za zajęcie I miejsca, 500 zł i kurs fotografii za II miejsce oraz 500 zł za III miejsce. Dodatkowo przewidziano trzy wyróżnienia po 150 zł, a także nagrody dodatkowe – książki, prenumeraty, teczki architekta z profesjonalnymi programami do projektowania w technologii TYTAN EOS.

Więcej informacji o konkursie w zakładce aktualności na stronie: http://wroclaw.sarp.org.pl/index.php?id=6

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu