Klienci Alior Banku przelewają szybciej

Usługa „Przelewu Natychmiastowego” pozwala klientom na międzybankowe przelewy, które dotrą na konto w innym banku, nawet w ciągu kilku minut. Dotychczas takie przelewy były księgowane zgodnie z sesjami ELIXIR, co sprawiało, że środki trafiały do odbiorcy, czasami dopiero po kilku godzinach.„Przelew Natychmiastowy” został stworzony z myślą o klientach indywidualnych, którzy chcą szybko przelać pieniądze z Alior Banku na konto w innym banku. To głównie osoby, którym zależy na szybkim zakupie produktów w Internecie lub przekazaniu pieniędzy na konto rodziny lub znajomych. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w nagłych przypadkach, w których istotne jest terminowe opłacenie należności, np. spłaty rat kredytów.

Usługa działa w oparciu o system BlueCash sopockiej firmy Blue Media S.A. Dzięki niemu środki finansowe nie są przesyłane poprzez system ELIXIR, którym księgowane są tradycyjne przelewy międzybankowe, ale zostają wykonane dwa przelewy wewnątrz bankowe. Klient korzystający z usługi realizuje tylko pierwszy przelew – na konto Blue Media, podając jednocześnie rachunek docelowy, na który mają trafić pieniądze.

Koszt natychmiastowego przelewu jest uzależniony od jego kwoty. Przelew do 1000 zł kosztuje tylko 1 zł, a każdy kolejny tysiąc to dodatkowa złotówka. Klienci korzystający z „Przelewu Natychmiastowego” mogą przelać jednorazowo do 5 tys. zł w maksymalnej cenie 5 zł.

źródło/autor: Blue Media

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu