Dom Kredytowy Notus w gronie najbardziej rozpoznawalnych doradców finansowych w Polsce

Dom Kredytowy Notus S.A., jeden z liderów na rynku doradztwa finansowego, zdobył trzecie miejsce w kategorii najbardziej rozpoznawalny doradca finansowy w Polsce rankingu „Mieszkaniowa Marka Roku 2011”. Badanie zostało zrealizowane przez niezależny instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC na zlecenie firmy Nowy Adres S.A., twórcy rankingu. Przeprowadzono 1500 wywiadów z mieszkańcami 5 największych aglomeracji Polski: Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Trójmiasta (po 300 w każdej aglomeracji). Ranking powstał w oparciu o wyniki badania znajomości spontanicznej.„Rozpoznawalna marka to, z punktu widzenia biznesowego, prawdziwy kapitał. Na rynku doradztwa finansowego szczególnie się liczy. Zaciągnięcie zobowiązań kredytowych to bardzo ważna decyzja, którą nabywca będzie odczuwał przez wiele lat. Dlatego konsumenci wybierają marki doświadczone, sprawdzone, a przede wszystkim polecane przez rodzinę czy znajomych. Zdecydowana większość klientów zaciągnęła kredyty za naszym pośrednictwem opierając się na takich właśnie rekomendacjach.” – mówi Robert Pepłoński, Prezes Zarządu Domu Kredytowego Notus S.A.

Badanie „Mieszkaniowa Marka Roku” zostało przeprowadzone przez niezależny instytut Millward Brown SMG/KRC wśród 1500 respondentów w wieku 25-60 lat. Mieszkańców aglomeracji pytano o znajomość spontaniczną oraz wspomaganą marek firm w czterech branżach: firma deweloperska, agencja nieruchomości, bank udzielający kredytów hipotecznych oraz pośrednik finansowy. W pytaniu o znajomość spontaniczną, respondent podawał dowolną ilość marek, natomiast przy badaniu znajomości wspomaganej, wskazywał dowolną ilość firm, mając do dyspozycji nazwę oraz logo danej marki. Ranking „Mieszkaniowa Marka Roku” został opracowany w oparciu o wyniki badania znajomości spontanicznej.

Dom Kredytowy Notus jest często doceniany przez różne instytucje. Na początku czerwca br. Spółka znalazła się w ścisłe czołówce Najlepszych Pracodawców 2011, badaniu prowadzonym przez AON Hewitt. Zajęła drugie miejsce w kategorii średnie i małe firmy w 6. edycji badania Najlepsi Pracodawcy 2011 w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz  trzecie w kategorii dużych firm w Polsce. W maju 2011 roku Spółka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii finanse dla średnich i małych firm rankingu Złota Setka Pomorza i Kujaw 2010. Zajmuje trzecią, silną pozycję pod względem sprzedaży produktów hipotecznych (wg danych Związku Firm Doradztwa Finansowego). W 2009 roku Spółka otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznawany przez Dun & Bradstreet Poland firmom za najwyższą ocenę stabilności. W 2008 roku zajęła drugą pozycję na rynku w kategorii kwot udzielonych kredytów w I połowie 2008 roku w rankingu opracowanym przez miesięcznik Home & Market. W tym samym roku firma została też liderem na rynku w kategorii pośredników finansowych wg miesięcznika Home & Market. W 2006 roku Dom Kredytowy Notus został wyróżniony przez Instytut Badań nad Gospodarką oraz otrzymał nagrodę Najlepszy Partner w Biznesie przyznawaną przez miesięcznik Home & Market.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu