Deloitte otwiera nowe biuro w Rzeszowie

Polskie firmy wchodzą obecnie w kolejną fazę rozwoju koncentrując się na wzroście, ale nadal ściśle kontrolując wydatki. W odpowiedzi na nowe wyzwania rynku, firma doradcza Deloitte podąża zgodnie z tym trendem i rozwija swoje usługi podatkowe, prawne i audytorskie, otwierając nowe biuro.Deloitte w czerwcu otworzy już dziewiąty oddział w Polsce. Biuro w Rzeszowie będzie pierwszym przedstawicielstwem dużych, globalnych firmy doradczych na Podkarpaciu. Ekspansja ma zapewnić łatwiejszą obsługę kluczowych klientów z regionu województwa podkarpackiego poprzez stałą obecność doradców podatkowych, prawnych oraz audytorów.

„Podkarpacie to region niesłusznie niedoceniany. Wzrost liczby naszych klientów w tym regionie jest tego dowodem” – uważa Marek Turczyński Partner w Dziale Audytu Deloitte, odpowiedzialny za przyszłe biuro w Rzeszowie. „Rozwój lokalnej gospodarki wszedł tu w fazę, w której profesjonalne doradztwo staje się potrzebne, jest warunkiem dalszego zdobywania przewagi konkurencyjnej, a nawet bezpiecznego funkcjonowania na rynku”- dodaje.

Działy doradztwa podatkowego i prawnego Deloitte już od kilku lat dynamicznie się rozwijają. Analiza wyników Deloitte Doradztwo Podatkowe za rok 2010 w stosunku do roku 2009 pokazuje wzrost przychodów o prawie 10%, liczby doradców podatkowych o 23%, liczby klientów o 18%.

„Dynamika wzrostu firmy to efekt przyjętej strategii konsekwentnego podnoszenia efektywności naszych działań oraz koncentrowania się na najbardziej dochodowych klientach oraz segmentach rynku. W roku 2010 przybyło nam 20 doradców podatkowych. Zdobycie uprawnień doradcy podatkowego uznane zostało za warunek dalszego rozwoju zawodowego w Deloitte” – komentuje wyniki Piotr Żarski, Partner Zarządzający Działem Doradztwa Podatkowego Deloitte w Polsce. „W najbliższych miesiącach zamierzamy zatrudnić we wszystkich naszych biurach około 40 osób do działu doradztwa podatkowego oraz 20 do kancelarii prawniczej.”

Po trzech latach od otwarcia bardzo dobre wyniki notuje też kancelaria prawnicza Deloitte Legal Pasternak i Wspólnicy. Od dwóch lat spółka podwaja liczbę prawników oraz radców prawnych, a  jej przychody za rok 2010 wzrosły w stosunku do roku 2009 o 90%. Odpowiedni dla lat 2009/2008 wzrost wyniósł 73%.

„Nasz wzrost zawdzięczamy komplementarności usług doradztwa prawnego wobec rozwiniętych już pozostałych kompetencji Deloitte w Polsce” – uważa Robert Pasternak, Partner w kancelarii prawniczej Deloitte Legal Pasternak i Wspólnicy. „Klienci działający w różnych branżach oraz na wielu rynkach jednocześnie oczekują dziś kompleksowego doradztwa, jakie są w stanie zapewnić im duże firmy konsultingowe. Podobny wzrost notują nasze praktyki w Czechach i Rumunii, co oznacza, że jesteśmy o krok od stworzenia spójnej środkowoeuropejskiej praktyki prawniczej”- dodaje.

źródło/autor: Deloitte

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu