AC SA gości zagranicznych kontrahentów

Spółka AC SA – wiodący w Polsce i liczący się na świecie producent samochodowych instalacji gazowych – w dniu 15 czerwca uroczyście obchodziła 25-lecie istnienia firmy. Wśród gości na jubileuszowej gali byli obecni m.in.: przedstawiciele władz miasta i regionu oraz kontrahenci i partnerzy z kraju oraz zagranicy.

Uroczysta gala odbyła się w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Podczas jubileuszu w podziękowaniu za owocną współpracę klientom wręczono specjalnie na tę okazję zaprojektowane pamiątkowe statuetki.

Na uroczystości obecni byli partnerzy z kraju, a także z całego świata – m.in. Chin, Tajlandii, Australii, Korei, Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Spotkanie uświetnił koncert orkiestry filharmonii pod batutą znakomitego dyrygenta Zbigniewa Górnego. Goście mogli wysłuchać światowych przebojów muzyki filmowej i rozrywkowej w wykonaniu Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego.

Drugim etapem obchodów jubileuszu – 16 czerwca – była wizyta partnerów zagranicznych w zakładzie produkcyjnym AC SA. Mieli oni okazję poznać procesy produkcyjne dzięki którym wytwarzane są wyroby AC.

„Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni, że na nasz jubileusz przybyli tak znamienici goście. Niektórzy z zagranicznych partnerów po raz pierwszy byli w Polsce. Bardzo pozytywnie zaskoczyła ich nowoczesność i zaawansowane technologie jakie wykorzystujemy do produkcji naszych wyrobów. Ten jubileusz to wynik 25 lat ciężkiej pracy nad rozwojem firmy. Przed nami bardzo poważne wyzwanie, jakim jest debiut AC SA na warszawskiej giełdzie. Wierzymy, że kolejne lata przyniosą nam jeszcze bardziej dynamiczny rozwój i nowe kontakty handlowe” – powiedziała Katarzyna Rutkowska, prezes zarządu AC SA.

Spółka AC SA planuje przeprowadzenie oferty publicznej akcji na rynku podstawowym GPW. Prospekt emisyjny spółki został już złożony w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut akcji AC SA na warszawskim parkiecie możliwy jest jeszcze w III kwartale 2011 roku. Po upublicznieniu AC SA będzie trzecim na świecie renomowanym producentem samochodowych instalacji gazowych, notowanym na giełdzie.

Na polskim rynku motoryzacyjnym AC SA działa od ponad 25 lat i obecnie jest największą firmą rynku samochodowych instalacji gazowych w kraju. Jak wskazują szacunki spółki, AC SA posiada około 45% udział w rynku polskim.

Oferta produktowa AC SA dociera do ponad 30 krajów na całym świecie. W 2010 roku sprzedaż na rzecz kontrahentów zagranicznych stanowiła 56% przychodów AC SA ogółem. Do kluczowych rynków zagranicznych AC SA należą m.in.: Niemcy, Rosja, Ukraina, Turcja, oraz Tajlandia.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu