W weekend VOX FM nadaje z Brukseli

Jerzy Kisielewski, gospodarz programu „Śniadanie w Parlamencie”, w najbliższy weekend poprowadzi audycję z Brukseli, z siedziby Parlamentu Europejskiego. Do specjalnego studia zaprosi gości, m.in. Jerzego Buzka, przewodniczącego PE, europosłów: Danutę Hübner i Jacka Saryusza-Wolskiego.

Na miejscu będą także obecni dziennikarze VOX’a – Barbara Klaman i Adrian Kubicki, którzy – dzięki rozmowom z tłumaczami, kucharzami czy przewodnikami wycieczek – pomogą słuchaczom od kuchni poznać pracę Parlamentu Europejskiego.

Program „Śniadanie w Parlamencie” jest od marca br. emitowany na antenie VOX’a w każdą niedzielę, 11:00 – 12:00. W niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej, stacja przygotowała dla słuchaczy wyjątkowy program, dwudniowy i zdecydowanie dłuższy od niedzielnego, który zostanie nadany wprost z siedziby Parlamentu Europejskiego. 18 i 19 czerwca „Śniadania w Parlamencie” będzie można posłuchać w godzinach 9:00-12:00.

Co niedzielę „Śniadanie w Parlamencie” prowadzi Jerzy Kisielewski, znany publicysta i dziennikarz, związany z VOX FM od kilku lat. Tematyka programu została tak przygotowana, żeby przybliżyć Polakom funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego, jego misji i kompetencji. Jerzy Kisielewski zaprasza do studia ekspertów z dziedziny prawa unijnego, gospodarki, europosłów, gościł m.in. Annę Radwan, prezes Fundacji Roberta Schumana, Bogusława Liberadzkiego, europosła, Konrada Niklewicza, rzecznika polskiej Prezydencji w Radzie UE. Cykl „Śniadanie w Parlamencie” obejmuje blisko 50 programów, które będą emitowane do końca 2012 roku. Audycje powstają w współpracy z Fundacją Schumana i są finansowane ze środków UE.

W czerwcu program „Śniadanie w Parlamencie” jest promowany na łamach tygodników „Polityka” i „Forum” oraz na antenie stacji i w serwisie www.voxfm.pl. Działania opracował Dział Promocji VOX FM.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu