RightEight Holdings Limited większościowym akcjonariuszem Platinum Properties Group S.A.

Fundusz inwestycyjny RightEight Holdings Limited został większościowym akcjonariuszem notowanej na rynku alternatywnym spółki. Nowy akcjonariusz posiada 61 proc. udziałów na WZA. Udział dotychczasowego właściciela zmniejszył się do 31,7 proc.

RightEight to podmiot inwestycyjny dużego funduszu private equity, reprezentującego interesy rosyjskiego przedsiębiorcy Igora Babaeva. Biznesmen odpowiada m.in. za działalność Grupy Cherkizovo, jednego z największych producentów żywności na rynku rosyjskim. Wartość, notowanego w Moskwie i w Londynie, Cherkizovo przekracza 1 mld USD.

Kontrolowany przez Igora Babaeva i jego rodzinę fundusz objął większość z 417 084 378 akcji serii D, wyemitowanych przez PPG S.A. w kwietniu 2011 roku. Była to największa uplasowana oferta prywatna w historii rynku NewConnect, zamknięta kwotą 250,2 mln zł. Inwestycja RightEight w PPG S.A. ma mieć charakter długofalowego partnerstwa, nie tylko od strony kapitałowej. Przedstawiciele funduszu zamierzają m.in. wspierać spółkę swoim doświadczeniem w prowadzeniu biznesu na rynku rosyjskim.

Przed zarejestrowaniem nowych udziałów, ponad 95 proc. akcji PPG S.A. znajdowało się w posiadaniu W Investments – wehikułu inwestycyjnego powiązanego z Piotrem Wiśniewskim, założycielem spółki. W Investments, który również objął część wyemitowanych akcji serii D posiada aktualnie 31,7 proc. głosów na WZA.

Mimo dominującej ilości udziałów przedstawiciele nowego inwestora nie będą zasiadać w organach statutowych. Zmiana struktury akcjonariatu pozostanie również bez wpływu na strategię dalszego rozwoju Grupy Kapitałowej PPG S.A., która będzie kontynuowana wg przyjętych założeń.

– Obecność RightEight to dla nas niezwykle korzystna sytuacja. Z jednej strony udało nam się pozyskać silnego, stabilnego akcjonariusza, z drugiej partnera, który pomoże nam w sprawnej realizacji projektu na terenie Federacji Rosyjskiej. Dzięki temu możemy skupić naszą uwagę na przygotowaniu do debiutu na rynku głównym i poszukiwaniu kolejnych możliwości inwestycyjnych – mówi Gustaw Groth, Wiceprezes Zarządu Platinum Properties Group S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu