Robinson Europe SA przejmuje Proll Sport

Robinson Europe SA, jeden z liderów krajowego rynku sprzedaży sprzętu wędkarskiego, który 1 czerwca br. udanie zadebiutował na NewConnect, przejmie turystyczną firmę Proll Sport działającą na rynku zimowego sprzętu sportowego od 1998 roku.

Fuzja znacznie wzmocni portfel produktowy Robinsona, pozwoli na zneutralizowanie sezonowości związanej z branżą wędkarską a tym samym na zdywersyfikowanie przychodów Spółki.

Zakup Prolla to strategiczna decyzja Robinsona, która wyznacza kierunek dalszego rozwoju spółki. Przejęcie Proll Sport ma nastąpić poprzez emisję i objęcie nowych akcji Robinson Europe SA przez wspólników spółki. Ostateczna decyzja w sprawie fuzji uzależniona jest od podjęcia stosownej uchwały przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy giełdowego Robinsona. Negocjacje dotyczące ceny transakcji rozpoczną się po dokonaniu aktualnej wyceny wartości Proll Sport, zleconej przez Robinson Europe SA niezależnemu audytorowi.

Proll Sport jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski takich marek jak: Neverland, Mivida, Satila/Ellte of Sweden, Atsko czy Marsupio. Dzięki przejęciu Robinson znacznie poszerzy ofertę i stanie się liczącym się podmiotem na rynku sprzętu turystycznego w Polsce. Jak zapewnia zarząd Robinsona Proll jest w dobrej kondycji finansowej – za 2010 rok firma wykazała 1,5 mln zł obrotu i zysk brutto na poziomie 0,2 mln zł.

– Przejęcie Proll Sport to istotny element strategii, o które wspominaliśmy podczas debiutu, transakcja ta zneutralizuje sezonowość działalności Robinsona. Liczymy, że markowy sprzęt i akcesoria narciarskie oraz turystyczne a także wysokiej jakości sprzęt outdoorowy sprawią, że naszą ofertą zainteresują się nie tylko wielbiciele wędkarstwa, ale także fascynaci aktywnego wypoczynku a nawet sportów wyczynowych – mówi Paweł Busz, członek zarządu Robinson Europe S.A.

Rzeczywiście. Transakcja ma zapewnić Robinsonowi pozyskanie nowych klientów, zwiększenie skali przychodów, eliminację sezonowości i znaczne rozszerzenie oferty. W ocenie Zarządu planowana transakcja przyczyni się do znaczącego wzrostu wartości firmy i wpłynie pozytywnie na jej wyniki finansowe. Pozyskanie nowego akcjonariusza wzmocni także wizerunek Spółki od niedawna obecnej na rynku kapitałowym. Przypomnijmy, że Robinson Europe SA z sukcesem uplasował ofertę prywatną i 1 czerwca zadebiutował na rynku NewConnect. Inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie oferowane 187,5 tys. akcji, zaś wpływy z emisji wyniosły 0,75 mln zł.

Zakończenie procesu połączenia Proll Sport z Robinson Europe SA powinno nastąpić do końca września 2011 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu