Pamięci masowe – nowa kategoria produktów spod znaku Actina Solar

ACTION S.A. wprowadza na rynek nową rodzinę produktów – pamięci masowe. Będą one sygnowane logo Actina Solar. W ofercie znajdziemy rozwiązania przeznaczone zarówno dla sektora MSP, jak i większych przedsiębiorstw.

Rozwiązania storage są obecnie dynamicznie rozwijającym się segmentem rynku zarówno w Polsce, jak i na świecie. Macierze NAS będą objęte programem partnerskim Actina, ze wszystkimi płynącymi z niego korzyściami dla resellerów.

Oferta produktów firmy ACTION poszerza się o nową kategorię – pamięci masowe. Są to urządzenia dyskowe pozwalające na przechowywanie znacznych ilości danych. Wyspecjalizowane macierze dyskowe są sposobem na poszerzenie pamięci storage istniejących rozwiązań oraz zapewniają miejsce do wykonywania backupu kluczowych informacji. Na początek w ofercie znajdziemy cztery modele macierzy NAS oraz pięć modeli półek dyskowych, pozwalających na rozbudowę pojemności dyskowej. Pamięci masowe sygnowane będą logo Actina Solar, dobrze znanym ze swoich rozwiązań serwerowych.

Produkty z tej kategorii przeznaczone są głównie dla segmentu MSP, jednak większe firmy również znajdą dla siebie odpowiednie rozwiązanie storage. Dla mniejszych przedsiębiorstw idealnym rozwiązaniem będzie prosty model z czterema dyskami, który pozwoli na wygodne i efektywne gromadzenie firmowych informacji. Dla dużych przedsiębiorstw przygotowano większe konstrukcje, np. obudowę 4U zdolną pomieścić aż 36 dysków. Oferowane przez ACTION macierze powstały na podstawie doświadczeń zdobytych przy dostawie 1132 serwerów Actina Solar do CERN w 2010 roku.

Rynek rozwiązań storage rozwija się bardzo dynamicznie. Dyrektorzy IT dostrzegają korzyści jakie płyną z efektywnej infrastruktury do przechowywania danych – mówi Artur Flinta, Kierownik Produktu Pamięci Masowych w ACTION S.A. Przedsiębiorstwa produkują coraz więcej informacji i potrzebują rozwiązań dzięki którym będą miały do nich wygodny i stały dostęp. Warto pomyśleć perspektywicznie i wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w skuteczne narzędzia do przechowywania i tworzenia kopii zapasowych danych danych – dodaje Artur Flinta.

Nowe produkty w programie partnerskim Actina

Nowe produkty będą objęte programem partnerskim Actina. Oznacza to, że ich zakup będzie zaliczany do wykonania planów obrotu, według którego premiujemy autoryzowanych resellerów. Organizowany w tym momencie cykl szkoleń ma na celu przybliżyć kategorię pamięci masowych naszym partnerom i przekonać ich do zakupów – mówi Marcin Bogusz, Pełnomocnik Zarządu ds. zaawansowanych technologii w ACTION.

Pamięci masowe uzupełnią grupę produktów sygnowanych logo Actina – serwerów i komputerów PC. Wszystkie urządzenia z tej kategorii będą objęte taką samą opieką gwarancyjną jak serwery Actina Solar. Standardowy okres gwarancji to 36 miesięcy. Jest on realizowany w dni robocze, w reżimie on-site z gwarantowanym czasem przywrócenia urządzenia do pracy w ciągu 48 godzin.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu