Lenovo ThinkPad X1 oficjalnie zaprezentowany w Polsce

Firma Lenovo zaprezentowała dziś oficjalnie swojego nowego notebooka ThinkPad X1. Komputer stanowi połączenie najbardziej płaskiej konstrukcji i największej wydajności w swojej klasie1. X1 jest utrzymany w prostym i zarazem nowoczesnym stylu. Ma podświetlaną klawiaturę, szybko ładujące się baterie oraz liczne funkcje multimedialne i zwiększające wydajność. Gości prezentacji powitał  Andrzej Sowiński, nowy dyrektor generalny Lenovo Polska.

– ThinkPad X1 to ultrapłaski notebook, który ma mniej niż 17 milimetrów grubości. Może być wyposażony w procesory Intel Core i3, i5 i i7 drugiej generacji. Dzięki temu ThinkPad X1 ma dwa razy większą wydajność procesora i cztery razy większą wydajność grafiki w porównaniu z poprzednim 13-calowym notebookiem ThinkPad X301. Wzmocniony ThinkPad X1 przeszedł osiem wojskowych testów, dlatego też użytkownicy mogą liczyć na jego niezawodność praktycznie w każdej sytuacji – powiedział w trakcie prezentacji X1 Piotr Loda, Key Account Manager w Lenovo Polska.

Nowy X1 waży już od 1,72 kg sprawia wrażenie bardzo lekkiego, a jednocześnie solidnego dzięki wewnętrznej konstrukcji Roll Cage i magnezowej obudowie. Ekran o przekątnej 13,3 cala został wykonany ze odpornego szkła Corning® Gorilla®.

Innowacje klasy biznesowej

Ważnym wyróżnikiem X1 jest nowa certyfikacja Lenovo Enhanced Experience 2.0 dla Windows 7 – Najnowsze edycja certyfikacji zapewnia szybszy start i zamknięcie systemu notebooka. Komputer uruchamia się średnio o 20 sekund szybciej niż typowy komputer z systemem Windows 7. Dla użytkowników to bardzo użyteczna funkcja, zwłaszcza w działalności biznesowej – wyjaśnia
Tomasz Byskosz, Marketing Manager Lenovo Polska.

Notebooki ThinkPad firmy Lenovo zawierają innowacje zaspokajające najważniejsze potrzeby biznesowe, takie jak połączenia głosowe i wideo, zarządzanie w skali przedsiębiorstwa oraz łatwa obsługa. Przy użyciu opcjonalnej mobilnej łączności szerokopasmowej, kamery 720p, mikrofonów o wysokiej rozdzielczości oraz zaawansowanych trybów połączeń ThinkPad X1 umożliwia prowadzenie wysokiej jakości rozmów wideo. Oferuje także solidne warstwy zabezpieczeń z technologią Intel vPro5, zaszyfrowane dyski twarde z możliwością zdalnego zarządzania oraz czytnik linii papilarnych do włączania notebooka i uwierzytelniania jednym przeciągnięciem palca.

Szybkie ładowanie dzięki RapidCharge

W notebooku ThinkPad X1 debiutuje nowa technologia baterii RapidCharge firmy Lenovo, dzięki której baterię można naładować do poziomu 80% w 30 minut. Technologia ta umożliwia 2,5 razy szybsze ładowanie w porównaniu z typową baterią do notebooka ThinkPad2, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodniej pracować bez podłączania do zasilania. Bateria RapidCharge zawiera szybko ładujące się ogniwa o 1000 cykli ładowania i rozładowywania, co wystarcza na trzy lata3. Do notebooka ThinkPad X1 dokupić można także zewnętrzną baterię RapidCharge i wydłużyć czas działania do 10 godzin4.

Klawiatura ThinkPad w nowym świetle

Firma Lenovo unowocześniła wygląd klawiatury, zachowując jednak styl i funkcjonalność klasycznej klawiatury ThinkPad. W uproszczonej konstrukcji wyeliminowano niektóre przestarzałe klawisze, takie jak SysRq, zachowując jednak rozbudowaną funkcjonalność, w tym specjalne elementy do sterowania multimediami i połączeniami głosowymi. Podczas pracy przy słabym oświetleniu można włączyć podświetlenie klawiatury dostępne po raz pierwszy w notebookach ThinkPad dedykowanych dla przedsiębiorstw. Ponadto, zgodnie z tradycją marki ThinkPad, klawiatura jest odporna na zalanie.

Notebook zapewnia doskonały dźwięk dzięki technologii Dolby Home Theatre v4. Ponadto jest wyposażony w superjasny (350-nitowy) wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Dźwięk płynący ze słuchawek, wbudowanych głośników czy podłączonego zestawu rozrywki domowej zapewnia wspaniałe wrażenia. Korzystając z gniazda HDMI oraz technologii Intel Wireless Display, użytkownicy mogą wyświetlać przewodowo lub bezprzewodowo obraz o jakości 1080p przy użyciu telewizora lub projektora.

Ceny i dostępność6

Notebook ThinkPad X1 jest dostępny od 17 maja za pośrednictwem partnerów biznesowych
i w witrynie internetowej www.lenovo.com. Ceny modeli zaczynają się od około 1399 USD. Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz serwisów Twitter i Facebook.

1 W porównaniu z dużymi producentami oferującymi notebooki dla przedsiębiorstw z 13-calowymi ekranami panoramicznymi: HP, Dell, Fujitsu, Toshiba, Samsung. Do zalet notebooków dla przedsiębiorstw należą stabilne obrazy dysku, funkcje zabezpieczeń i zarządzania, globalne modele i globalna pomoc techniczna.

2 Do osiągnięcia 80-procentowego poziomu naładowania baterii.

3 Typowa bateria notebooka ThinkPad X1 powinna utrzymać poziom naładowania do 80% po 1000 cykli ładowania i rozładowywania. Trwałość baterii i liczba cykli ładowania zależą od sposobu użytkowania. Typowa bateria X1 zachowuje ponad 60% oryginalnej pojemności po 3 latach, przy założeniu 250 cykli ładowania rocznie. Lenovo oferuje standardowo roczną ograniczoną gwarancję na baterię oraz opcjonalną trzyletnią gwarancję na zapieczętowaną baterię ThinkPlus®.

4 10-godzinny czas pracy z wbudowaną baterią 4-ogniwową oraz zewnętrzną, 6-ogniwową baterią typu slice.

5 W wybranych modelach z procesorem Intel Core i5 oraz i7.

6 Ceny nie obejmują podatków ani kosztów wysyłki, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają określonym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Cena nie obejmuje wszystkich reklamowanych funkcji. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu