ATON-HT S.A. laureatem konkursu GreenEvo

Spółka ATON-HT znalazła się wśród zwycięzców konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Program ten odbywa się corocznie pod egidą Ministerstwa Środowiska i ma na celu aktywne wspieranie polskich zielonych technologii w walce o zagraniczne rynki.Wśród laureatów konkursu, poza ATON-HT znalazło się 16 innych firm, których technologie zostały uznane za najbardziej obiecujące i mające szanse na odniesienie międzynarodowego sukcesu.

ATON-HT został nagrodzony za nowatorską technologię unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych, w tym odpadów medycznych. Technologia ta wykorzystując metodę mikrofalową MTT (Microwave Thermal Treatment), eliminując wszelkie negatywne efekty zachodzące przy ścianach reaktora (powstawanie żużli, spieków i korozji ścianek).

Międzynarodowa promocja wybranych technologii ma się rozpocząć już od jesieni br. Firmy będą miały m.in. możliwość uczestnictwa w misjach gospodarczych, licznych seminariach i konferencjach międzynarodowych. Będą mogły także skorzystać z szerokiej oferty bezpłatnych szkoleń oraz wsparcia ze strony ekspertów projektu GreenEvo.

Technologie zostaną zaprezentowane również w katalogu „GreenEvo – Liderzy polskich zielonych technologii”, który jest bardzo szeroko dystrybuowany na całym świecie.

źródło/autor: VOICE GROUP

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu