Ruszyła sprzedaż luksusowej inwestycji na Wyspie Ptasiej w Mikołajkach

Inpro S.A., jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów, notowany na GPW, realizuje luksusowy kompleks czterogwiazdkowego condohotelu w samym sercu Mazur.

To unikalna inwestycja w skali kraju, ze względu na prestiżową lokalizację, wysoki standard wykonania oraz rozwiązania architektoniczne. Budowa condohotelu z mariną jachtową rozpoczęła się w maju br., a zakończy w I kwartale 2013 r. To kolejna, tak ekskluzywna inwestycja Inpro w kurortach wakacyjnych. Pierwszą jest Dom Zdrojowy w Jastarni na Półwyspie Helskim wybudowany w 2005 roku.

Hotel apartamentowy w Mikołajkach to luksusowa inwestycja typu condohotel, budowana w standardzie czterogwiazdkowym. Na Ptasiej Wyspie Jeziora Mikołajskiego, z bezpośrednim dostępem do jeziora, powstanie imponujący kompleks 77 pokoi hotelowych oraz 18 komfortowych apartamentów o powierzchniach od 31,6 m2 do 114,8 m2 (z udziałami w częściach wspólnych, takich jak: restauracja z tarasem widokowym, basen, SPA, gabinet odnowy biologicznej i kompleks saun). Unikalność i atrakcyjność lokalizacji, jak również formy architektonicznej tego luksusowego condohotelu, podniesie prywatna marina z 64 miejscami do cumowania, zlokalizowana w zachodniej części wyspy. Do dyspozycji kupujących jest 18 apartamentów wykończonych pod klucz.

„Inwestycje typu condohotel rozpoczęły się w Polsce już kilka lat temu. Nasza Spółka była pionierem takich produktów na krajowym rynku. Condohotel to ciekawa formuła: własność apartamentu w miejscowości wypoczynkowej, można połączyć z atrakcyjną formą inwestowania poprzez wynajmowanie, w ramach kompleksowej oferty hotelowej. Oferta kierowana jest więc do bardzo wąskiej grupy odbiorców, o jej sukcesie decyduje unikalność, w tym przede wszystkim doskonała lokalizacja, jakość i standard wykonania oraz dodatkowe udogodnienia i atrakcje. Hotel apartamentowy w Mikołajkach jest naszą kolejną inwestycją w kurortach wypoczynkowych. Pierwszą jest Dom Zdrojowy w Jastarni na Półwyspie Helskim. Duże zainteresowanie ofertą apartamentów w tej nadmorskiej inwestycji przekonało nas do realizacji kolejnej tego typu. Jesteśmy przekonani o jej sukcesie.” – mówi Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A.

W hotelu apartamentowym w Mikołajkach zostaną zastosowane najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Fasada budynku będzie aluminiowo-szklana, tarasy i loggie pokryte deską tarasową systemową lub gresem mrozoodpornym. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone zaprojektowane tuż nad wodą, łatwy dostęp do wszystkich kondygnacji budynków dla osób niepełnosprawnych oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Wnętrza apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze trendy światowego desingu.

Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa condohotelu będzie wynosiła 3.820 m2. Ceny ekskluzywnych apartamentów wykończonych pod klucz, z bezpośrednim wyjściem na taras prywatnej mariny, będą kształtować się w granicach między 25.000 a 30.000 zł/ m2 brutto.

Hotel apartamentowy w Mikołajkach to doskonała inwestycja, której rentowność przewyższy stopę zwrotu z lokaty bankowej. Może być alternatywą dla innych inwestycji w nieruchomości oraz bezpieczną formą lokowania kapitału. Oczekiwany zwrot z zaangażowanego kapitału to 7%.

System „condo” jest popularnym od 20 lat w Europie Zachodniej, Meksyku, Stanach Zjednoczonych oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich sposobem zarządzania własnym apartamentem. W wybudowanym w atrakcyjnej lokalizacji apartamentowcu indywidualni inwestorzy wykupują na własność apartamenty z możliwością ich wynajmowania podczas swojej nieobecności.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu