iSoftlab, czyli rewolucja w dostępie do systemu ERP – obieg dokumentów w telefonie komórkowym

Firma Asseco Business Solutions S.A. wprowadziła do swojej oferty mobilną aplikację iSoftlab. Za jej pomocą – i przy wykorzystaniu smartfona, integrującego w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego – pracownicy będą mieli możliwość m.in. podglądu oraz akceptacji faktur, zamówień czy wniosków urlopowych o każdej porze i z dowolnego miejsca na świecie.

Aplikacja iSoftlab jest przeznaczona dla pracowników często przebywających poza siedzibą firmy, w szczególności dla kadry kierowniczej. Sprawy czekające na akceptacje osób będących w delegacji mogłyby po prostu „utykać” w systemie i czekać na powrót danego menedżera do biura. Rozwiązaniem tego problemu jest aplikacja iSoftlab zainstalowana w telefonie komórkowym. Za jej pomocą decydent może przeglądać wszystkie dokumenty w obiegu oraz dokonywać wszelkich operacji akceptacji, po uprzednim zapoznaniu się z załączonym dokumentem w formie elektronicznej.

Aplikacja iSoftlab umożliwia dostęp, za pomocą telefonu komórkowego, do systemu Asseco Softlab SEOD, służącego do optymalizacji procesów wewnętrznych firmy. Program jest zaprojektowany do wspomagania w szczególności takich obszarów jak zakupy, urlopy, nieobecności czy delegacje. Może służyć także do wsparcia procesów w obszarze działalności operacyjnej, np. obsługa ofert, umów, zleceń fakturowania oraz pozostałej dokumentacji niefinansowej.

„Rozwiązanie iSoftlab pozwala na znaczące usprawnienie procesu decyzyjnego. Wielu przedstawicieli kadry zarządzającej dużą część swojego czasu pracy spędza w podróży. Możliwość mobilnej akceptacji dokumentów i wniosków może całkowicie zlikwidować przestoje i opóźnienia. Przecież żaden kontrahent nie powinien czekać na płatność tylko dlatego, że menedżer nie ma czasu na zaakceptowanie faktury zakupowej. Teraz można zrobić to zarówno w pociągu, na lotnisku czy w hotelu. A czasami nawet stojąc w korku – mówi Jacek Chojnacki, Szef Wydziału Handlowo-Projektowego Asseco Softlab ERP.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu