Freestyle’owe pożegnanie szkoły z Mind The Gap 22 czerwca 2011, Warszawa

Zakończenie roku szkolnego 2011 w Warszawie zyska nowy wymiar. A wszystko dzięki Mind The Gap, czyli najgłośniejszej europejskiej imprezie BMX’owo rolkowej, która doczekała się swojej polskiej edycji. Start 22 czerwca, w Warszawie, o godzinie 11:00, na patio przy Złotych Tarasach. Generalnie będzie mocno freestylowo.

Mind the Gap to projekt stworzony przez Svena Boekhorst’a, wielokrotnego złotego medalistę w kategorii In-line skating podczas największych imprez sportów ekstremalnych na świecie jak: X-Games, Gravity Games, czy LG Action Sports. Jest to innowacyjna formuła zawodów w kategorii BMX, oraz In–line skating, przeprowadzona na specjalnie przygotowanym mobilnym skateparku, którego główną atrakcją jeż duża skocznia z gapem, czyli przerwą między wybiciem a lądowaniem, powiększającą się w trakcie zawodów od 3,5 do 5 metrów!

Pierwsze zawody z serii Mind The Gap odbyły się w 2007 roku w ścisłym centrum Rotterdamu. Wydarzenie zgromadziło ponad 25.000 widzów. W Polsce może osiągnąć podobną popularność, że względu na jego niebywałą widowiskowość oraz udział skaterów i BMX’owców ze ścisłej światowej czołówki.

Zawody Mind The Gap to nie tylko impreza sportowa!

Dyscypliny prezentowane podczas zawodów są ściśle zakorzenione w kulturze miejskiej. Aby podkreślić ich charakter, w trakcie imprezy zostanie zorganizowany całodniowy Battle Jam Graffiti w formule Secret Wars. W przerwach między rundami zawodów odbędą się pokazy break dance w wykonaniu RockaFellaz Crew, za deckami stanie DJ 600, zobaczymy też pokazy flatland BMX w wykonaniu międzynarodowego teamu G-Shock Deep BMX, a na finał koncert Diox’a.

Impreza odbędzie się na patio przed Centrum Handlowym Złote Tarasy. Start 22 czerwca już od 11:00. Po zakończeniu części sportowej impreza przeniesie się do klubu 1500m2 gdzie od godziny 22 ciąg dalszy atrakcji.

Mind The Gap ma szansę zaistnieć w Polsce dzięki agencji Rodeo oraz markom adidas Originals i G-shock, którym bliska jest kultura sportów freestylowych. Partnerami wydarzenia są także: Centrum Handlowe Złote Tarasy, AA Cosmetics oraz Red Bull.

Strona wydarzenia: www.mind-the-gap.freestyle.pl

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu