Agrowill Group przed debiutem: ruszyły zapisy na akcje

Spółka rolnicza Agrowill Group w poniedziałek zakończyła road show w Warszawie. W środę 15 czerwca br., w ramach oferty publicznej rozpoczęło się przyjmowanie zapisów na akcje od inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w placówkach Domu Maklerskiego IDM SA.W zeszłym tygodniu w Warszawie odbyło się road show, na którym prezes zarządu Agrowill Group miał okazję spotkać się z inwestorami.

– Jestem zadowolony z przebiegu road show. Inwestorzy pozytywnie ocenili nasz model biznesowy oraz strategię rozwoju naszej spółki – mówi prezes Agrowill Group, Vladas Bagavicius.

Środki pozyskane z emisji Agrowill chce przeznaczyć na zwiększenie wydajności produkcji. W planach są inwestycje w pogłowie bydła mlecznego, modernizację dotychczasowej infrastruktury oraz kapitał obrotowy.

Wczoraj zarząd spółki podał, że ostateczna liczba oferowanych akcji wynosi 25 mln, a łączna wartość oferty 28,5 mln zł. Ostateczna liczba akcji w transzy inwestorów detalicznych wynosi 5 mln, a instytucjonalnych 20 mln. Cena emisyjna dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na poziomie 1,14 zł (1 LTL) za jedną akcję. Inwestorzy instytucjonalni oraz detaliczni będą mogli zapisywać się na akcje spółki w tym samym czasie. Agrowill Group planuje zamknąć publiczną subskrypcję 22 czerwca br.

Debiut Agrowill Group na GPW przewidywany jest na początek lipca. Doradcą finansowym litewskiej spółki jest Dom Maklerski Rubicon Partners, a oferującym akcje Dom Maklerski IDM SA.

źródło/autor: Agrowill Group

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu