S-NET w KIKE

11 lutego 2011 roku firma S-NET Sp. z o.o. została przyjęta do Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej. Jest to już druga izba, po Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji, w której uczestniczy S-NET.Poprzez uczestnictwo w KIKE S-NET mógł przystąpić do węzła wymiany ruchu KIX, który jest dostępny tylko dla członków Izby. Jest to jeden z większych polskich węzłów wymiany ruchu i kolejny, w którym uczestniczy S-NET.

KIKE – Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej została zawiązana 28 października 2008 roku. Zrzesza operatorów sieci Ethernet, Metro-Ethernet i Wi-Fi świadczących usługi dostępu do internetu oraz wykorzystujących sieci ethernetowe do przesyłania wszelkich możliwych mediów takich, jak: internet, IPTV czy VOIP, konkurencyjne do obecnych operatorów kablowych i telefonicznych.

Naczelną ideą KIKE jest stworzenie jednolitego frontu w stosunku do wszystkich zjawisk i stron, z którymi operatorzy sieci ethernetowych mają na co dzień do czynienia, a więc: uregulowań prawnych; developerów i administracji osiedlowych; dostawców sprzętu i usług; dostawców sygnału TV i łącz telefonicznych; podejmowanie wspólnych działań marketingowych mających na celu przekonanie klientów do nowych technologii oferowanych przez sieci ethernetowe (np. IPTV, VOIP).

źródło/autor: S-NET

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu