Pierwsza dama Avon Cosmetics Andrea Jung w Polsce

Andrea Jung, prezes zarządu i dyrektor generalna Avon Products, znajdująca się na liście 100. „najpotężniejszych kobiet świata” według miesięcznika Forbes oraz Reese Witherspoon, Globalna Ambasadorka marki Avon, zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Spacer po linie” 14 czerwca w Hali Torwar w Warszawie, spotkają się z kilkutysięczną reprezentacją konsultantek.Celem spotkania będą obchody związane ze 125. rocznicą istnienia Firmy Avon. Obecna na rynku od 1886 roku, jest wiodącą marką kosmetyczną. Pod hasłem „Believe World Tour”, Andrea Jung, oprócz Warszawy odwiedzi kilkanaście miast na świecie, m.in. Nowy Jork, Meksyk, Moskwę, New Delhi. Poza celebrowaniem rocznicy, po raz kolejny Andrea Jung i Reese Witherspoon będą zwracać uwagę na problem przemocy wśród kobiet i dzieci, bowiem działalność filantropijna od wielu lat nierozerwalnie towarzyszy firmie. Kampania „Avon kontra Przemoc”, a także wszystkie działanie wokół niej prowadzone, znajdują uznanie na całym świecie.

„Jedyne co możemy zrobić, to realizować misję, aby wzmocnić pozycję kobiet na całym świecie, wolnych od przemocy. Poprzez nasz Globalny Fundusz promujemy zaangażowanie na rzecz zakończenia przemocy wobec kobiet.” – powiedziała Andrea Jung, która prężnie zarządza marką Avon od blisko 15. lat.

Podczas jednodniowej wizyty w Polsce, prezes Avonu przekaże kwotę w wysokości 60 tys. dolarów na rzecz Stowarzyszenia „Niebieska Linia”, które aktywnie działa przeciwko przemocy w rodzinie. Podejmuje także działalność interwencyjną i terapeutyczną zarówno dla osób jej doznających jak i ją stosujących.

Światowej sławy Gwiazda filmowa Reese Witherspoon współpracuje z Avon Cosmetics od 2007 roku. Od początku z wielkim zaangażowaniem wspiera inicjatywy takie jak profilaktyka raka piersi czy akcje przeciwdziałające przemocy w rodzinie.

Przyjazd obu Pań do Warszawy odbędzie się równolegle z polskimi obchodami kampanii „Avon kontra Przemoc”. Już w niedzielę, 19. czerwca o godzinie 12.00 w Garwolinie wyruszy 10. kilometrowy bieg pod hasłem „Biegnij w Garwolinie. Powiedź stop przemocy”. Wydarzenie to będzie inauguracją ogólnopolskiej „Wielkiej Kampanii o Godność – Avon kontra Przemoc”. Także w tym roku, ludzie kultury i sportu zgodzili się wesprzeć swoim wizerunkiem tę szlachetną inicjatywę.

źródło/autor: Avon Cosmetics

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu