Marcin Gawron szykuje się na US Open 2011

Tenisista Marcin Gawron, Mistrz Polski, reprezentant kraju w Pucharze Davies’a, wchodzi w przełomowy etap swojej kariery. W najnowszym rankingu ATP jest na 288 miejscu.Gawron czekał dwa lata na to by jego nazwisko znowu pojawiło się na liście ATP z „dwójką z przodu”. Zawodnik Siemens AGD Tennis Team Polska podkreśla, że nie był to łatwy okres w jego życiu. „Dużo zmian i ciężkich a nawet bardzo ciężkich chwil” – mówi Gawron. „Na szczęście pozbierałem się, dzięki wsparciu ludzi mi bliskich i teraz dzięki temu jestem jeszcze mocniejszym człowiekiem niż byłem” – dodaje tenisista.

Awans w rankingu ATP umożliwi Gawronowi występy w cyklu Challenger ATP. „Będę się starał grać w eliminacjach do challengerów, może gdzieś dostanę dziką kartę” – mówi reprezentant Polski. „Konsekwentnie realizuję cele, jakie postawiłem sobie na rok 2011. Dostałem się do reprezentacji w Pucharze Davies’a, poprawiłem swój ranking” – dodaje Gawron.

Marcin Gawron wygrał w tym roku trzy turnieje rangi Futures, wysoki ranking pozwoli mu również na grę w eliminacjach US Open. „To mój kolejny cel na ten rok, wierzę że go osiągnę – dodaje Mistrz Polski.

Przed młodym tenisistą z Nowego Sącza jeszcze dużo pracy. „Cały czas muszę coś poprawiać i udoskonalać” – mówi Gawron. „Jeszcze w każdym elemencie mogę być lepszy. Także czeka mnie praca na korcie i poza nim cały czas. Ale myślę, że najmocniejszą moją cechą jako zawodnika jest psychika” – dodaje zawodnik Siemens AGD Tennis Team. Oprócz niego w teamie są Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski, Phillip Gresk, Szymon Walków i Kamil Gajewski.

źródło/autor: Sport And Profit

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu