Przejdź do treści

Telewizja iTV rozpoczyna współpracę z At Media

At Media i telewizja iTV rozpoczynają współpracę w zakresie sprzedaży czasu reklamowego i akcji specjalnych. iTV jest 54. stacją telewizyjną w portfolio brokera.

At Media, biuro reklamy mediów tematycznych, od lipca będzie sprzedawało czas reklamowy i akcje specjalne w iTV, telewizji rozrywkowej należącej do firmy Telestar podlegającej spółce Hyperion.

iTV współpracowała dotąd w tym zakresie z Media5, który pozostanie partnerem stacji w obszarze telesprzedaży.

– Chcemy zdynamizować rozwój oferty reklamowej. Wierzymy, że know how i pozycja rynkowa At Media pozwolą skuteczniej wykorzystać komercyjny potencjał iTV – mówi Agnieszka Bobrukiewicz, prezes Telestar S.A. i dyrektor programowa iTV.

Stacja rozpoczęła nadawanie w 2003 r. Ostatnio gruntownie przebudowała ofertę programową oraz podjęła działania zmierzające do wzmocnienia wizerunku. Jej inwestycje w muzyczne i rozrywkowe formaty programowe z udziałem gwiazd (m.in. „ZIBO Specjal-lista” czy „Wakacje w rytmie dance”) zapewniły wyraźny wzrost popularności wśród widzów. Udział iTV w rynku oglądalności zyskał w tym roku 14 proc. w stosunku 2010 r., do poziomu 0,164 proc. (dane Nielsen Audience Measurement za okres I-V 2011 r., grupa 16-49 lat).

Stacja planuje wprowadzenie nowych formatów lifestyle’owych. Inwestuje także w sprzęt emisyjny i nadawczy pozwalający na odbiór nadawanych programów w technologii HD. Telestar, właściciel iTV, prowadzi obecnie rozmowy nt. zakupu nowych kanałów tematycznych.

Czas reklamowy w iTV będzie od lipca sprzedawany przez At Media w pakietach rozliczanych w grupie 16-49 lat, a więc At Max i At Your Choice, a także w ramach oferty At Single. Po nawiązaniu współpracy z iTV portfolio telewizyjne At Media wzrosło do 54 stacji.