Przejdź do treści

System ERP już nie tylko w komórce

Zdalny dostęp do bazy danych, bez względu na czas i miejsce. Aktualizowanie danych za pomocą wiadomości SMS. Możliwość bieżącej lokalizacji pracownika w terenie. To tylko niektóre funkcjonalności, w jakie zdaniem specjalistów z wrocławskiej firmy SENTE Systemy Informatyczne, powinno być wyposażone nowoczesne oprogramowanie dla małych i średnich firm.W opinii Marka Wesołka, dyrektora Działu Wdrożeń w firmie SENTE Systemy Informatyczne, która już od 11. lat tworzy i dostarcza oprogramowanie zintegrowane, szczególnie firmy z branży handlu i usług zainteresowani są aktualnie rozwiązaniami, umożliwiającymi pełną integrację systemu ERP, np. z telefonami komórkowymi z dostępem do przeglądarki internetowej.

– Powodem jest nie tylko charakter ich działalności, ale też coraz częściej fakt sprawnego i szybkiego działania nowych rozwiązań informatycznych. Stąd coraz częściej pod naszym adresem padają pytania o możliwość pełniejszej integracji urządzeń mobilnych (Handheld, PocketPC), modułów GPS, centralek telefonicznych oraz internetu, z użytkowanym przez klientów systemem informatycznym – tłumaczy Wesołek.

Jego zdaniem nadal niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców z tych branż cieszą się także rozwiązania tzw. e-biznesowe. Jak choćby e-Commerce i e-deklaracje, który umożliwia tworzenie i bezpieczne wysyłanie do urzędów skarbowych rocznych zeznań podatkowych w wersji elektronicznej. Także moduł e-HRM, zapewniający pracownikom zdalny dostęp do wybranych informacji na własny temat w systemie kadrowo – płacowym.

Z kolei przedsiębiorców wykorzystujących magazyny wielkopowierzchniowe, interesują  możliwości skutecznego rozwiązywania sytuacji kryzysowych w magazynie przy pomocy dodatkowych urządzeń, zintegrowanych systemem WMS. Ci więc coraz częściej pytają o możliwość integracji m.in. z  regałami pick to light, czytnikami RFID i wózkami automatycznymi.

– Ponadto, obecnie obserwujemy zmianę w koncepcji budowy systemów ERP. Dziś przestają to być systemy tylko do rejestrowania zdarzeń (np. faktur, dokumentów W-Z, itp.), a coraz częściej stają się środowiskami do modelowania procesów biznesowych, czego przykładem są np. systemy BMP i Workflow – dodaje Wesołek.

źródło/autor: SENTE Systemy Informatyczne