Strategiczne porozumienie Cramo i Layhera

Grupa Cramo, będąca drugą co do wielkości w Europie firmą zajmująca się wynajmem sprzętu budowlanego, podpisała w maju umowę o współpracy partnerskiej z Layher GmbH & Co. KG – niemieckim producentem rusztowań. Obowiązujące we wszystkich krajach Grupy porozumienie zakłada m.in. poszerzenie parku sprzętowego spółki o szeroką gamę produktów Layhera.

Jak zapowiada Margot Hofmann, kierownik sprzedażowy Layhera, z poszerzenia oferty skorzystają w pierwszej kolejności kraje skandynawskie i bałtyckie– to przede wszystkim w nich Cramo jest nastawione na rozwój tego segmentu działalności. Oferta wypożyczalni zostanie wzbogacona nie tylko o systemy rusztowań (m.in. modułowe, ramowe, a także jezdne), ale również rozwiązania informatyczne. Firma uzyska dostęp do oprogramowania umożliwiającego m.in. wymiarowanie i planowanie rusztowań oraz ułatwiającego wybór najlepszego rozwiązania dla danego projektu.

– Podpisana umowa to dobra wiadomość dla polskich firm budowlanych – zapewnia Bernard Michalczewski, prezes Cramo w Polsce. – Dotychczas nie dysponowaliśmy zapleczem rusztowań i związanych z nimi rozwiązań – w oparciu o podpisane porozumienie zamierzamy w przyszłości rozszerzyć naszą działalność o kolejny segment, kontynuując rozwój. Dzięki wprowadzeniu do oferty systemów rusztowań Layher, będziemy w stanie wyjść naprzeciw i zaspokoić większość potrzeb firm wykonawczych sektora budowlanego.

Rusztowania Layhera będą trafiać sukcesywnie do kolejnych krajów Grupy Cramo. Pierwsze dostawy sprzętu są przewidziane już na maj.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu