GO MOBILE – koniec stacjonarnego Internetu?!

„Stań się mobilny! Piękna strona internetowa i bogata oferta skierowana do wiernych lub nowych klientów to standard. Dziś konieczne jest zanurzenie się w mobilnej sieci.” – przekonują autorzy raportu na temat mobilnego Internetu.

Z pewnością mają racje – w mobilnym Internecie jest potencjał. Wystarczy spojrzeć na liczby – tylko 1,2 mld ludzi na świecie posiada komputer podłączony do sieci. Natomiast telefon komórkowy posiada aż 3 razy więcej osób (ponad połowa populacji ludzkiej). A to właśnie w telefonie można korzystać z mobilnego Internetu.

W Polsce nie jest on jeszcze aż tak popularny jak na zachodzie. Wciąż obawiamy się wysokich cen za transfer danych oraz napotykamy na strony niedostosowane do wyświetlania na małych ekranach telefonów. Ale w obu przypadkach widać znaczące zmiany – ceny transferu są coraz niższe, operatorzy wprowadzają promocyjne pakiety, udostępniają nową i szybszą technologię 4G. Również coraz częściej usłyszeć można o mobilnych wersjach stron. Posiadają je największe polskie portale, portale społecznościowe (Facebook, w Polsce Nasza-Klasa), lotniska czy inne instytucje publiczne. Wzrasta również liczba prywatnych przedsiębiorców decydujących się na mobilną wersję strony swojej firmy.

– Mobilna strona może pomóc firmie w przebiciu się wśród konkurencji – przekonuje Robert Rachwał, właściciel firmy ClickMaster Polska, która wydała raport. – Strona mobilna jest zdecydowanie tańsza niż normalna strona internetowa. A należy pamiętać, że już 15% internautów to użytkownicy mobilni. Warto o nich pamiętać tworząc wizję promocji firmy.

Jak czytamy w raporcie, z Internetu w telefonie korzystamy najczęściej, kiedy potrzebujemy sprawdzić adres, godziny otwarcia, rozkład jazdy czy zarezerwować bilety. Korzystamy coraz więcej. Wzrost użytkowników mobilnego Internetu w Polsce jest większy niż w USA. Oznacza to bardzo duży rozwój tej technologii w Polsce. Kwestą czasu jest doścignięcie Ameryki, gdzie ponad 56% mieszkańców używa Internetu mobilnego w różnych urządzeniach przenośnych.

Czy Internet mobilny ma szansę prześcignąć Internet stacjonarny? W chwili obecnej raczej nie, ale stawać się on będzie bardzo przydatnym i ułatwiającym nam życie narzędziem. Więcej na temat internetu mobilnego w raporcie na stronie www.clickmaster.pl/2011/04/10/raport-na-temat-mobilnego-internetu/

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu