ENOVA Azure w finale konkursu Microsoft na aplikację cloud computing

System ERP ENOVA Azure znalazł się w finałowej dziesiątce laureatów konkursu organizowanego przez Microsoft – „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”. W ramach konkursu dostawcy oprogramowania przygotowali aplikacje wykorzystujące potencjał aplikacji Windows Azure.Finałowa dziesiątka została wyłoniona spośród 109 partnerów firmy Microsoft, którzy nadesłali 149 aplikacji wykorzystujących możliwości tzw. cloud computing. Rozwiązania spod znaku tej technologii cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, głównie dlatego, że dzięki popularnie zwanej„chmurze”, firmy zyskują stałą możliwość dostosowywania technologii i narzędzi do swoich aktualnych potrzeb.

Do rundy finałowej konkursu zakwalifikowano 10 projektów, których prezentacje odbyły się w trakcie uroczystej gali na zakończenie konkursu. ENOVA jako jedna z firm, które przeszły do ostatniego etapu konkursu, otrzyma dedykowane wsparcie firmy Microsoft w zakresie marketingu i sprzedaży produktu.

– Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy informację o zakwalifikowaniu się do finałowej dziesiątki w największym konkursie w Polsce na aplikację zbudowaną w oparciu o platformę cloud computing – mówi Marcin Wojas, dyrektor ds. technologii firmy Soneta, producenta oprogramowania ENOVA. – Ten sukces utwierdza nas w przekonaniu, że firma Soneta jako Złoty Partner Microsoftu nie tylko wykorzystuje od lat najnowsze technologie dostarczane przez Microsoft, ale i ma zdolność tworzenia profesjonalnych rozwiązań na potrzeby tych technologii. Jako pracę konkursową przedstawiliśmy w pełni zintegrowany system ERP ENOVA Azure do zarządzania firmą – dodaje.

Nowa aplikacja Sonety jest oryginalnym i nowoczesnym produktem przeznaczonym dla odbiorców biznesowych. Może z niej korzystać praktycznie każda firma, instytucja czy organizacja, która planuje zarządzać swoją działalnością on-line w oparciu o najwyższe standardy przetwarzania danych i ich bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem oprogramowania jest miesięczny system rozliczeń za jego użytkowanie, dzięki czemu zakup systemu nie wymaga większych inwestycji w infrastrukturę, co jest szczególnie ważne dla mniejszych firm. System ENOVA Azure jest dostosowywany do wielkości firmy już w momencie wdrażania proponowanych rozwiązań, w trakcie użytkowania – ewoluuje i zmienia się wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.

źródło/autor: Soneta

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu