Eksperci oceniają – rośnie popyt na mieszkania „pod klucz”

Jak wynika z oceny analityków dewelopera Atal, w Polsce cały czas rośnie popyt na w pełni wykończone mieszkania, gotowe do zamieszkania od razu po sfinalizowaniu procesu zakupu nieruchomości. Według opinii ekspertów, Polsce dzięki temu coraz bliżej do nieruchomościowych standardów rynkowych Państw zachodniej Europy. Na rodzimym gruncie, trend ten najmocniej jest odczuwalny w Łodzi oraz we Wrocławiu.Za sukcesem stosowanego przez Atal rozwiązania, leży bardzo skrupulatne podejście do kwestii mieszkań „pod klucz”. W przeciwieństwie do dotychczas oferowanych na rynku standardów, polegających na wykańczaniu tylko najdroższych mieszkań, co ma szczególnie miejsce w przypadku rynku warszawskiego, oraz małego zakresu stylów do wyboru, Atal zdecydował się na zwiększenie ilości opcji dostępnych dla Klientów. Nabywca nieruchomości ma dzięki temu możliwość zapoznania się z wystrojem kilku mieszkań pokazowych, zarówno w stanie deweloperskim, jak i wykończonym. Eksperci Atal odnotowują, jakie aspekty najbardziej odpowiadają danemu Klientowi. Następnie zostaje mu zaprezentowany szereg propozycji przygotowania jego lokalu. Jeżeli zdecyduje się on na takie rozwiązanie, zostaje ono wdrożone przy o wiele mniejszych kosztach, niż w przypadku samodzielnego wykończenia nieruchomości, ze względu na korzystniejsze warunki finansowe, np. niższy VAT przy zakupie materiałów budowlanych.

Z radością odnotowujemy, że podejście Klientów w kwestii wykończonych mieszkań zaczyna się zmieniać. Mamy pełną świadomość tego, że mają oni coraz mniej czasu na załatwianie poszczególnych formalności, wobec czego staramy się położyć jak największy nacisk na uproszczenie procesu zakupu nieruchomości oraz ich przygotowania do użytku przez Klienta końcowego. Takie rozwiązania do tej pory były bardzo popularne na zachodnich rynkach, jednak u nas wciąż jest to swego rodzaju nowość – komentuje Zbigniew Juroszek, Prezes Zarządu Atal S.A. Położymy duży nacisk na wzmocnienie tego trendu, między innymi poprzez większą promocję wykończonych mieszkań za pośrednictwem naszych stron www. Docelowo planujemy, aby na koniec roku, 30% ogółu sprzedanych przez nas lokali stanowiły te wykończone „pod klucz” – dodaje Juroszek.

Bardzo ważnym aspektem trendu, jest fakt że w pełni wykończone mieszkanie można dostać nie tylko w przypadku zakupu mieszkań w ramach najbardziej ekskluzywnych inwestycji. Analitycy Atal oceniają, że z takiej opcji można skorzystać już w przypadku lokalu, którego cena końcowa nie przekracza pułapu 300 000 złotych. Wpływa to znacznie na zainteresowanie ze strony odbiorców.

źródło/autor: BuzzAir

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu