E-czytniki dla każdego

Libranova – wyłączny dystrybutor produktów Ikarus w Polsce –  ma zamiar rozpocząć sprzedaż czytników w listopadzie. Premiera pierwszego produktu z rodziny Ikarus, 6-calowego czytnika z dotykowym ekranem, odbędzie się podczas najbliższych targów książki w Krakowie.Icarus Reader Sense (E650SR)  jest pierwszym w Polsce e-czytnikiem z dotykowym ekranem, w którym obsługa odbywa się przez wskazywanie ikon palcem. Elektroniczny papier wykonany jest w technologii Sipix: nowocześniejszej i bardziej odpornej na uszkodzenia mechaniczne niż wykorzystywany do tej pory masowo E ink. Wykonanie ekranu SIPIX jest również tańsze, co z pewnością wpłynie na cenę produktów. Ekran czytnika wyglądem przypomina zadrukowana kartkę, a 16 odcieni szarości gwarantuje wysoką jakość elektronicznego druku.

Obsługa czytnika jest wyjątkowo prosta: intuicyjne ikony i menu w języku polskim, prosta organizacja dokumentów, które, dzięki obsłudze Wi-Fi , można pobierać bezpośrednio z sieci z internetowych księgarni i bibliotek. Można też przesyłać pliki z komputera w tradycyjny sposób za pośrednictwem kabla USB.

Icarus Sense obsługuje najbardziej popularne formaty, w jakich zapisywane są ebooki – PDF i EPUB, odtwarza również muzykę w plikach MP3. Współpracuje z systemem zabezpieczeń ADOBE DRM – dzięki czemu można na nim odtwarzać ebooki pochodzące ze wszystkich źródeł dostarczających treści w ten sposób zabezpieczone.  Jak powiedział Paweł Dobrzyński, prezes Libranova: Jesteśmy zdecydowanie przeciwni uzależnianiu czytelnika od jakiegokolwiek dostawcy treści. Model: jedna księgarnia – jeden eczytnik to ograniczanie wolności wyboru. W sytuacji, kiedy dostępnych jest coraz więcej źródeł, z których miłośnicy książek mogą pobierać ebooki, postanowiliśmy zaoferować im produkt uniwersalny. Taki, jakiego sami chcielibyśmy używać.

Już teraz można składać zamówienia na produkt. Informacje: http://www.libranova.eu/pl/eczytniki/icarus/icarus.html

Podczas krakowskich targów książki swoją premierę będzie miał również ICARUS Tablet T701 (T701BK).

Dostęp do internetu oraz kolorowy 7-calowy ekran, wyświetlający filmy w pełnej rozdzielczości HD, zaspokoją oczekiwania czytelników, którzy poszukują wielofunkcyjnego urządzenia przeznaczonego nie tylko do czytania.

Obsługa, tak jak w przypadku Ikarusa Sensem, odbywa się poprzez dotykowy ekran. Tablet pracuje na systemie operacyjnym Android™ 2.1, jego użytkownicy mogę więc skorzystać z tysięcy aplikacji dostępnych dla tego systemu.

Kolejne produkty ICARUS: bardzo prosty i tani czytnik z ekranem 6 cali oraz produkty dla bardziej wymagających czytelników,  z ekranami 8 i 10 cali będą wprowadzone do sprzedaży w przyszłym roku.

źródło/autor: Libranova

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu