Dom Kredytowy Notus w ścisłej czołówce Najlepszych Pracodawców 2011

Dom Kredytowy Notus S.A., wiodąca firma na rynku doradztwa finansowego, zajęła drugie miejsce w kategorii „małych i średnich firm” w 6. edycji badania Najlepsi Pracodawcy 2011 w Europie Środkowo-Wschodniej, przeprowadzonego przez AON Hewitt.

W kategorii „dużych firm” w Polsce DK Notus zdobył trzecie miejsce. Ranking Najlepsi Pracodawcy, to największe w Polsce badanie zaangażowania pracowników. W br. wzięło w nim udział 112 firm, swoją opinię wyraziło 41 tys. pracowników i 549 przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej.

„Tak doskonała, druga pozycja wśród Najlepszych Pracodawców w Europie Środkowo-Wschodniej oraz trzecie miejsce w Polsce to dla nas bardzo znaczące wyróżnienie. Badanie zaangażowania pracowników, przeprowadzone przez znaną firmę doradczą i outsourcingową AON Hewitt, pokazuje, jak bardzo istotna jest satysfakcja pracowników z różnorodnych obszarów środowiska pracy. Jesteśmy dumni, że zapewniamy takie warunki, które są doceniane przez naszych pracowników. Staramy się oceniać potencjał naszych zasobów ludzkich, tak aby właściwie wykorzystać ich wiedzę i kompetencje. Niewątpliwie w dużej mierze wpływa to na rozwój naszej firmy i realizację celów biznesowych.” – mówi Robert Pepłoński, współzałożyciel i Prezes Zarządu Domu Kredytowego Notus S.A.

Badanie Najlepsi Pracodawcy prowadzone jest przez firmę doradczą i outsourcingową AON Hewitt w Polsce od 2006 roku.

Od tego czasu zostało przeprowadzone 500 razy w prawie 370 organizacjach.

W tegorocznej, szóstej edycji BNP zostało przebadanych ponad 41 tys. pracowników i 549 przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej ze 112 firm. Spośród branż najliczniej reprezentowane były usługi (23%), FMCG (12%) oraz media i reklama (9%). Pod względem wielkości zatrudnienia, największą część badanych firm (46%) stanowiły organizacje zatrudniające pomiędzy 50 a 250 osób, a 20% to firmy zatrudniające powyżej 1000 pracowników.

Najlepsi Pracodawcy jest badaniem, w którym to pracownicy oceniają swojego pracodawcę. Idea analizy opiera się na kompleksowej metodologii obejmującej m.in. kwestionariuszowe badanie zaangażowania, ankietę praktyk HR oraz kwestionariusz skierowany do przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej. Według AON Hewitt, badanie pozwala porównać poziom zaangażowania pracowników oraz praktyk HR, które firma stosuje z działaniami podejmowanymi w innych organizacjach. Może być wskazówką, jakie należy podjąć działania, aby firma stała się lepszym miejscem pracy.

Dom Kredytowy Notus jest często doceniany przez różne instytucje, głównie pod kątem jakości oferowanych usług oraz generowanych przychodów. W maju 2011 roku Spółka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii finanse dla średnich i małych firm rankingu Złota Setka Pomorza i Kujaw 2010. Zajmuje trzecią, silną pozycję pod względem sprzedaży produktów hipotecznych (wg danych Związku Firm Doradztwa Finansowego). W 2009 roku Spółka otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznawany przez Dun & Bradstreet Poland firmom za najwyższą ocenę stabilności. W 2008 roku zajęła drugą pozycję na rynku w kategorii kwot udzielonych kredytów w I połowie 2008 roku w rankingu opracowanym przez miesięcznik Home & Market. W tym samym roku firma została też liderem na rynku w kategorii pośredników finansowych wg miesięcznika Home & Market. W 2006 roku Dom Kredytowy Notus został wyróżniony przez Instytut Badań nad Gospodarką oraz otrzymał nagrodę Najlepszy Partner w Biznesie przyznawaną przez miesięcznik Home & Market.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu