Fortinet partnerem Global Crossing

Global Crossing, światowy koncern telekomunikacyjny, wybrał Fortinet na swojego kluczowego dostawcę kompleksowych systemów bezpieczeństwa sieciowego. Firmy podpisały umowę o współpracy, w ramach której zintegrowana platforma FortiGate będzie stanowiła część rozwiązań Global Crossing Security Solutions.Global Crossing wprowadził do oferty urządzeń FortiGate®-80C, FortiGate-200B, FortiGate-620B, FortiGate-1240B i FortiGate-3950B w celu uzupełnienia swoich produktów o funkcje: firewall, kontroli aplikacji, zabezpieczania przed włamaniem do sieci, filtrowania treści oraz ochrony antywirusowej i antyspamowej. Oznacza to, że Global Crossing będzie oferować produkty Fortinet w ramach portfela usług zarządzania bezpieczeństwem dedykowanych dla dużych przedsiębiorstw. Zawarta umowa ma charakter globalny.

Global Crossing jest światowym liderem rozwiązań IP i szerokopasmowego internetu oferującym usługi przesyłu danych i głosu w oparciu o pierwszą na świecie, globalną sieć IP. Firma prowadzi działalność w ponad 70 krajach. Klientami są duże firmy klasy enterprise. Oferta Global Crossing Security Solutions skierowana jest do przedsiębiorstw, preferujących posiadanie własnych systemów bezpieczeństwa, którymi nie będą musiały zarządzać.

„Dzięki nawiązaniu współpracy z Fortinet, Global Crossing może zaoferować swoim klientom kompleksowy system ochrony sieci, który wspiera procesy biznesowe i politykę bezpieczeństwa przesyłu informacji,” – powiedział David Siegel, wiceprezes Global Crossing. „Cieszymy się, że Fortinet może odgrywać kluczową rolę w poszerzaniu oferty Global Crossing Security Solutions o zaawansowane technologicznie rozwiązania”.

„Jesteśmy dumni, że nasze produkty staną się standardem w ofercie Global Crossing,” – powiedział Matt Pley, wiceprezes Fortinet. “Połączenie produktów Global Crossing, Dimension Data i Fortinet pozwoli udostępnić klientom łatwe w zarządzaniu i wysokiej klasy rozwiązanie bezpieczeństwa sieciowego adresowane do dużych firm.”

źródło/autor: Front PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu