KRUS w nowej odsłonie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ma nowy serwis WWW. Zmiana szaty graficznej, nawigacji i struktury jest odpowiedzią na obowiązujące dziś trendy.

Internetowe serwisy informacyjne stale się zmieniają zarówno pod względem graficznym, prezentacji treści, struktury czy nawigacji. To powoduje, że strony starego typu przestają być czytelne i akceptowane przez internautów, którzy chcą korzystać z usług na porównywalnym, nowoczesnym poziomie. Takie standardy zapewniają dziś administratorzy stron www, wdrażający najnowsze rozwiązania informatyczne i technologiczne. Dlatego, odpowiadając na oczekiwania naszych Odbiorców, zdecydowaliśmy się na jakościową zmianę naszego serwisu. – wyjaśnia Maria Lewandowska, Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Centrali KRUS.

Serwis www.krus.gov.pl zyskał przede wszystkim nowoczesny wygląd. Główna w tym zasługa zmienionej szaty graficznej, charakteryzującej się delikatną ikonografią i kolorystyką. Niedużym, lecz znaczącym zmianom poddano także strukturę serwisu i jego nawigację. Inicjatorom zmian zależało przede wszystkim na usystematyzowaniu informacji, tak aby najważniejsze wiadomości i te, z których najczęściej korzystają użytkownicy, były łatwo dostępne i widoczne na pierwszy rzut oka. W związku z tym wprowadzony został moduł służący prezentacji wydarzeń, dodatkowo ilustrowanych zdjęciami. Inną kategorią wiadomości, cieszących się dużą popularnością, które chciano wyeksponować, są konkursy organizowane przez KRUS, dlatego też stworzono dla nich odrębną przestrzeń. Dzięki tym zabiegom serwis WWW stał się czytelny i bardziej przyjazny dla użytkowników.

Za modernizację serwisu krus.gov.pl odpowiedzialna jest Grupa AMP Media Sp. z o.o.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu