Iweii.com przejmuje spółkę Walkin.pl i wchodzi na rynek m-couponing’u

Iweii.com – spółka z Grupy ADV, działająca w obszarze marketingu afiliacyjnego, zarządzająca serwisem internetowym „poznajomosci.pl” – przejęła Walkin.pl Sp. z o.o., właściciela platform Hotdeals oraz internet43.pl. Celem Iweii.com jest zwiększenie tempa rozwoju serwisu afiliacyjnego oraz rozszerzenie portfolio innowacyjnych usług w obszarze programów lojalnościowych, m-couponing’u i w sektorze e-commerce. Spółka skoncentruje się także na aktywnej sprzedaży bezpośredniej nowych usług.Walkin.pl to firma specjalizująca się w obszarze wsparcia sprzedaży przy wykorzystaniu platform opartych ma Internecie mobilnym oraz geolokalizacji. Spółka dostarcza innowacyjne rozwiązania zwiększające efektywności procesów sprzedażowych, łącząc kompetencje z zakresu: marketingu internetowego, zarządzenia procesami biznesowymi przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych klasy BPM/BPO (Business Process Management/Outsourcing). Zakres działalności Walkin.pl – szczególnie platforma hotdeals.pl – jest komplementarny względem usług świadczonych przez Iweii.com. Tym samym – dzięki włączeniu Walkin.pl w struktury Iweii.com – spółka wzmocni swoją konkurencyjność rynkową, wykorzystując efekt synergii.

System hotdeals dostarcza nowoczesne usługi z obszaru m-couponing’u, oparte na zaawansowanych narzędziach geolokalizacyjnych, marketingu cyfrowego i aktywnej sprzedaży bezpośredniej. Użytkownicy platformy hotdeals.pl – z której można bezpłatnie korzystać za pośrednictwem Internetu oraz wszystkich typów telefonów komórkowych i tabletów – mają nieograniczony dostęp do szeregu atrakcyjnych rabatów na produkty i usługi dostępne w najbliższej okolicy. System zawiera też aktualną informację o ciekawych wydarzeniach takich jak: koncerty, wystawy, imprezy sportowe, na które za jego pośrednictwem można pozyskiwać bezpłatne bilety.

Spółka Iweii.com – w związku z przejęciem Walkin.pl i tym samym rozszerzeniem działalności operacyjnej w obszarze m-couponing’u – przyjęła nową strukturę właścicielską i zarządczą. Od 1 czerwca 2011 roku funkcję prezesa zarządu objął Wojciech Kąkol, doświadczony menedżer piastujący dotychczas kierownicze stanowiska w międzynarodowych organizacjach. Dzięki połączeniu zasobów obu spółek, zespół ekspertów Iweii.com został dodatkowo wzmocniony o specjalistów z zakresu mobilnego Internetu oraz tworzenia efektywnych struktur sprzedaży.

„W okresie ponad 15-letniej kariery zawodowej z sukcesem kreowałem i wdrażałem innowacyjne systemy sprzedaży oraz metody działania zwiększające efektywność procesów biznesowych. Zrealizowane przeze mnie struktury sprzedaży dla liderów między innymi z branży telekomunikacyjnej, finansowej czy outsourcingu BPO pozwoliły mi na umiejętne łączenie doświadczeń z różnych branż. Wierzę, że zespół Walkin.pl – dołączający do Iweii.com – oraz moje doświadczenie przy realizacji projektów w nowych rozwijających się segmentach pozwolą nam na dynamiczny rozwój Iweii.com. Priorytetowo traktuję przede wszystkim rozszerzenie zakresu usług i związane z tym wejście w nowe, niszowe w Polsce obszary rynku. Bez wątpienia takim mało jeszcze znanym – ale bardzo perspektywicznym – rozwiązaniem jest m-couponing, czyli opcja zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych z wykorzystaniem kuponów rabatowych” – podsumowuje Wojciech Kąkol, prezes Iweii.com.

Plany rozwojowe Iweii.com:

  • Wzmocnienie i ugruntowanie pozycji w obszarze marketingu afiliacyjnego i dynamicznie rosnącym sektorze e-commerce
  • Rozpoczęcie działalności biznesowej w  obszarze m-couponing’u – zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych z wykorzystaniem kuponów rabatowych

Rozwój platformy „poznajomosci.pl”:

  • Pozyskanie do końca 2011 roku pół miliona użytkowników
  • Dalsza, intensywna rozbudowa oferty partnerskiej sklepów internetowych
  • Rozbudowa platformy na rynkach zagranicznych

Iweii.com – spółka wchodząca w skład Grupy ADV – działa w obszarze marketingu afiliacyjnego. Iweii.com zarządza innowacyjnym, autorskim serwisem internetowym „poznajomosci.pl”, opartym na multipartnerskim programie lojalnościowym, dedykowanym użytkownikom internetu.

Iweii.com jest właścicielem Iweii Online Solutions Limited z siedzibą w Dublinie (Irlandia) – spółki utworzonej w ramach planu ekspansji zagranicznej oraz w związku z zastosowanym modelem operacyjnym serwisu internetowego „poznajomosci.pl”.

źródło/autor: Grupa ADV

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu